وبلاگ مسجد امام حسین(ع) روستای كیاگهان و دادقانسرا از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود با اینكه پروانه ساخت مسجد در سال 1388 اخذ شده بود ولی بدلیل عدم تمكن مالی اهالی روستا و عدم كمك متصدیان امر موفق به ساخت مسجد نشدیم. اما با كوشش و تلاش و برنامه ریزی و همت والای هیات امناء مسجد و همیاران پر تلاش، مسجد در كمتر از یكسال ساخته شد و مورد بهره برداری موقت قرار گرفت. در حال حاضر برای تكمیل آن (ایزوم گام نمودن و سنگ نمای بیرونی و تامین فرش سجاده ای طبقه دوم، سفید كاری) نیاز مبرم به كمك مالی شما عزیزان داریم.لازم بذكر است تاسیس این مسجد در سال 1273 بوده است. از سال 93 تاكنون(فروردین 95) 19 میلیون تومان در 5 مرحله ازطرف اداره اوقاف و خیریه و تبلیغات اسلامی شهرستان لنگرود و استان كمك مالی شده اشت. برای تكمیل مسجد منتظر كمك مالی شما هستیم. شماره حساب جاری نزد بانك سپه املش :142800112005 شماره 16 رقمی عابر بانك سپه :5892101095178055 هر دو شماره حساب بنام مسجد امام حسین(ع) کیاگهان و دادقانسرا می باشد. tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com 2018-06-18T00:09:20+01:00 mihanblog.com خطبه‌های نماز عید سعید فطر توسط رهبر معظم انقلاب 2018-06-17T11:07:12+01:00 2018-06-17T11:07:12+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4985 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند/ ملت ایران بیدار و پرانگیزه است مقام معظم رهبری، در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال، نماز عید را در سراسر کشور با شکوه فراوان برگزار و از خداوند کریم، بهترین‌ها را مسألت کردند. کانون این حضور پر شور و مؤمنانه، مصلای امام خمینی تهران بود که نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسل رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند/ ملت ایران بیدار و پرانگیزه است


مقام معظم رهبری، در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال، نماز عید را در سراسر کشور با شکوه فراوان برگزار و از خداوند کریم، بهترین‌ها را مسألت کردند. کانون این حضور پر شور و مؤمنانه، مصلای امام خمینی تهران بود که نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای اقامه شد.
رهبر انقلاب اسلامی در خطبه اول نماز عید سعید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ به ملت ایران و امت اسلامی، عید فطر را روز پاداش گرفتن و ماه مبارک رمضان را میدان مسابقه میان مؤمنین برای اطاعت خداوند و نزدیکی به رضای الهی دانستند و گفتند: به لطف خداوند متعال، ملت ایران هر سال در این مسابقه معنوی و انجام کارهای نیک نسبت به سالهای قبل امتیازهای بیشتری کسب می‌کند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، گسترش جلسات تلاوت قرآن و افزایش شور و حضور مردم در محافل دعا، مناجات و موعظه، و پر رونق‌تر شدن سنت حسنه افطاری ساده در مساجد و معابر عمومی را نمونه‌هایی از پیشرفت ملت ایران در مسابقه معنوی در ماه رمضان امسال برشمردند و افزودند: اوج درخشندگی ماه مبارک رمضان در شب های قدر بود که قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان با اجتماع عظیم خود در سراسر کشور، دست ها را به دعا بلند کردند و ضمن راز و نیاز با معبود، لطافت و صفای روح خود را افزایش دادند.
ایشان راهپیمایی روز قدس امسال را یکی دیگر از نقاط درخشنده در ماه مبارک رمضان دانستند و خاطرنشان کردند: راهپیمایی روز قدس حقیقتاً یک پدیده منحصر به فرد است و مردم در زیر آفتاب داغ با آن شور و نشاط به خیابانها آمدند و بر اساس گزارشها، جمعیت راهپیمایان در اغلب شهرهای کشور نسبت به سالهای قبل بیشتر و پر شورتر بود.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملت ایران بیدار و پر انگیزه است؛ این ملتی که بعد از یک شب احیاء با آن شور و هیجان به خیابانها می‌آید، خسته و ناامید نیست، آن کسانی که به پیروی از تبلیغات دشمنان، ادعای خستگی و بی‌نشاطی مردم را دارند، در واقع حال و روز خود را به همه مردم تعمیم می‌دهند و خودشان خسته و بی‌نشاط هستند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به افزایش هر ساله معنویت و صفای درونی مردم در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کردند: پیام این واقعیت این است که ملت و جوانان ایران به‌رغم سیاست هایی که تلاش دارد انسانها را از معنویت دور کند، بر معنویت و ضدیت با فساد پافشاری دارند و این سرمایه بی‌بدیل معنوی، نگه‌دارنده هویت، استقلال، عزت و عظمت کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز عید، به پر شور و گسترده بودن راهپیمایی روز قدس در کشورهای دیگر اشاره کردند و گفتند: پیام رونق و شکوفایی بیشتر راهپیمایی روز قدس در کشورهای مختلف این است که با وجود تبلیغات بیگانگان، نزدیکی و هم‌جهتی ملت‌های مسلمان با ملت ایران بیشتر شده است.
ایشان علت توطئه‌های مستمر قدرت‌های شیطانی ضد ملت ایران را نگرانی آنها از ایستادگی، اقتدار، استقلال و فکر بلند و ابتکاری ملت ایران دانستند و تأکید کردند: البته این قدرت‎ها تلاش خود را می‌کنند اما همواره نیز شکست می‌خورند.
رهبر انقلاب اسلامی، اذعان رئیس‌جمهور امریکا به بی‌دستاورد بودن هفت تریلیون دلار هزینه این کشور در منطقه غرب آسیا را به معنای شکست آنها در منطقه دانستند و گفتند: این اعتراف نشان می‌دهد شیطان بزرگ با آن‌همه تلاش نتوانسته است به اهداف خود دست یابد و از این پس نیز هر چه در این منطقه پول خرج کنند باز هم به مقصود خود نخواهند رسید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشد و توطئه‌ها را بشناسد، افزودند: امروز توطئه اصلی دشمن عبارت از «فشار اقتصادی» به توده‌های مردم برای خسته و ناامید کردن آنان است.
ایشان همه دستگاههای حاکمیتی و مسئولان را به تلاش بی‌وقفه برای مقابله با این توطئه توصیه و خاطرنشان کردند: یک کانون مرکزی با حضور سران سه قوه و فعالان اصلی قوا برای رسیدگی به مسائل اقتصادی تشکیل شده است که این کانون باید مسائل اقتصادی را قدم به قدم دنبال کند، تصمیم‌های قاطع بگیرد و آنها را اجرا کند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آحاد مردم نیز برای مقابله با این توطئه وظایفی دارند، افزودند: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه جدی مردم قرار بگیرد، «پرهیز از اسراف و زیاده‌روی» است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به وجود نقدینگی بالا در کشور افزودند: صاحبان این نقدینگی، آن را به سمت تولید هدایت کنند تا چرخ های زندگی مردم به حرکت در بیاید.
ایشان، دست اندرکاران تجارت و بازرگانی خارجی را نیز به پرهیز از واردات کالاهای غیرضرور و کالاهایی که مشابه داخلی دارند، توصیه مؤکد کردند و گفتند: یکی از عادت‌هایی که میان برخی از مردم رواج دارد و باید کنار گذاشته شود، سفرهای تفریحی و غیرضروری به خارج از کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تصمیم های وزارت اقتصاد برای رونق فضای کسب و کار و برطرف کردن موانع، این تصمیم ها را مثبت ارزیابی و بر پیگیری جدی آن تأکید کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین پیگیری جدی موضوع مبارزه با فساد را خاطرنشان کردند و با اشاره به حضور جوانان در بخش های تولیدی و سازندگی، لزوم تشویق آنان و حمایت از واحدهای تولیدی را مورد تأکید قرار دادند.
ایشان، وحدت آحاد مردم و وحدت ملی و اجتماعی را موضوعی مهم خواندند و با اشاره به رواج پدیده ناپسندِ توهین و تهمت به یکدیگر در فضای مجازی خاطرنشان کردند: اینگونه اقدامات که گناه کبیره است، به فضای عمومی کشور و وحدت ملی لطمه می زند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند و از تهمت‌زنی به یکدیگر بپرهیزند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سیاست تبلیغاتی دشمن برای ایجاد جنگ روانی در جامعه از برخی رسانه ها و افراد که سخنان دشمنان را تکرار می‌کنند، انتقاد و آنها را به پرهیز از این اقدام دعوت کردند.
ایشان در پایان خطبه دوم نماز عید گفتند: به لطف الهی آینده کشور با چنین ملتی و با وجود این روحیه وحرکت و معنویت و استقلال، از امروز به مراتب بهتر خواهد بود.
]]>
تصاویر نماز عید سعید فطر و خطبه های عیدو صرف صبحانه در روز جمعه 25 خرداد 97 2018-06-17T10:34:44+01:00 2018-06-17T10:34:44+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4984 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا این عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.خداحافظ ای ماهاین عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام

تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

خداحافظ ای ماه غفران و رحمت / خداحافظ ای ماه عشق و عبادت

خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها / خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی

خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه / خداحافظ ای بهترین ماه الله


نماز عید سعید فطر به امامت حاج آقا کاظمی

مجری برنامه های روز عید فطر برادر سعید ملایی
سخنرانی حاج آقا کاظمی در خطبه های روز عید فطر

تصاویر مربوط به سفره ی صبحانه بعد از نماز عید فطر

عید فطر و جشن طاعت بر ره یافتگان ضیافت الهی مبارک
]]>
عکس یادگاری با مرتلان قرآنی در شب آخر ماه مبارک رمضان 2018-06-17T08:30:30+01:00 2018-06-17T08:30:30+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4983 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا عکس یادگاری مرتلان جزء خوانی قرآن آقایانکربلایی نعمت پیکران و حاج اقا مرادزاده- محمد حسین کریمی و رحمان رضایی و محسن قاسم پور


عکس یادگاری مرتلان جزء خوانی قرآن آقایان
کربلایی نعمت پیکران و حاج اقا مرادزاده- محمد حسین کریمی و رحمان رضایی و محسن قاسم پور
]]>
تصاویر روز بیست و نهم و آخر ماه مبارک رمضان( نماز جماعت - سخنرانی- افطاری و جزء خوانی) پنج شنبه24خرداد 97 2018-06-17T07:54:35+01:00 2018-06-17T07:54:35+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4982 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت روز بیست و نهم و سی ام   ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیموذن امشب برادر  بسیجی مسجدنماز جماعت روز بیست و نهم و سی ام   ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمی


موذن امشب برادر  بسیجی مسجد محمد حسین کریمیسخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمی


تصاویر افطاری روز بیست و نهم و سی ام ماه مبارک رمضان

جزء خوانی قرآن مجید در مسجد (قرائت جزء بیست و نهم و سی ام قرآن)


قاریان جزء بیست و نهم و سی ام آقایان:
کربلایی نعمت پیکران و حاج اقا مرادزاده- محمد حسین کریمی و رحمان رضایی و محسن قاسم پورقاری جزء بیست و نهم و سی ام کربلایی نعمت پیکران مانا


قرائت ذکر سجد واجب آخرین آیه از سوره ی مبارکه علق توسط کربلایی رحمان رضایی


قاری جزء بیست و نهم و سی ام حاج اقا مراد زادهقاری جزء بیست و نهم و سی ام محمد حسین کریمی
قاری جزء بیست و نهم و سی ام توسط برادر محسن قاسمپور

دعای وداع ماه مضان توسط برادر رحمان رضایی و حاج آقا کاظمیشستشویی وسایل پذیرایی و جابجا نمودن استکان ونعلبیکی های مسجد توسط خادمان مسجد


]]>
تبریک عید سعید فطر 2018-06-17T07:50:09+01:00 2018-06-17T07:50:09+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4981 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا رمضان ماه برکت و رحمت خداوند به پایان رسید و به شکرانه فرا رسیدن عید سعید فطر پیشاپیش این عید بزرگ را به کلیه مسلمانان جهان بالاخص شیعیان در ایران عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم. ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که با روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ی نماز همراه و هم‌نفسشان در این ایام مبارک بود. عید سعید فطر، تحفه خداوند


رمضان ماه برکت و رحمت خداوند به پایان رسید و به شکرانه فرا رسیدن عید سعید فطر پیشاپیش این عید بزرگ را به کلیه مسلمانان جهان بالاخص شیعیان در ایران عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم.


ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که با روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ی نماز همراه و هم‌نفسشان در این ایام مبارک بود.

عید سعید فطر، تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. حقیقتاً این عید خجسته روز تولد و شکفتن دوباره انسان است.

عید فطر، جشن بازگشت به فطرت پاک انسانی به برکت یک ماه عبادت خالصانه و تلاش برای زدودن زنگارهای گناه و انحراف و جهالت از دل ها و جان ها در طول ماه مبارک رمضان است. عید فطر برای آنان که رمضان را آنگونه که شایسته است درک کرده اند، روز اعلام پیروزی بر طاغوت نفس است و روز شکر به درگاه الهی به خاطر آنچه در ضیافت خویش ما را به آن مهمان نمود و به سوی آن هدایت فرمود.

بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در تبیین معنای عید واقعی می فرمایند: عید واقعى آن وقتى است که انسان رضاى خدا را به دست بیاورد، درون خود را اصلاح کند... . مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز می فرمایند: «ماه رمضان و عید فطر هنگامی مبارک خواهد بود که مسلمانان بتوانند از این فرصت برای خودسازی و به وجود آوردن حیات طَیّبه در نفس خویش استفاده کنند».

اینجانب، باآرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک عید بزرگ و سعید فطر به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و همه مسلمین جهان، از خداوند متعال، رستگاری و عزت و کرامت همگان را مسئلت می نمایم.

مهندس نعمت پیکران مانا

مدیر وبلاگ مسجد و هیات امنای مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا
]]>
تصاویر نماز جماعت ظهر مسجد امام حسین ع کیاگهان ودادقانسرا به امامت حاج آقا کاظمی روز بیست و هشتم ماه رمضان (چهارشنبه 23خرداد 97) 2018-06-17T04:56:32+01:00 2018-06-17T04:56:32+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4980 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا مکبر مسجد برادر نوجوان خواهر زاده اقای فرهاد فرجی


مکبر مسجد برادر نوجوان خواهر زاده اقای فرهاد فرجی
]]>
تصاویر روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان( نماز جماعت - سخنرانی- افطاری و جزء خوانی) چهارشنبه23خرداد 97 2018-06-17T04:40:24+01:00 2018-06-17T04:40:24+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4979 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت روز بیست و هشتم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیمکبر بسیجی مسجد برادر محمد حسین ملکی و خواندن دعای مخصوص ماه مبار


نماز جماعت روز بیست و هشتم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیمکبر بسیجی مسجد برادر محمد حسین ملکی و خواندن دعای مخصوص ماه مبارک رمضان
سخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمی
تصاویر افطاری روز بیست و هشتمماه مبارک رمضانجزء خوانی قرآن مجید در مسجد (قرائت جزء بیست و هشتم قرآن)


قاریان جزء بیست و هشتم آقایان:
کربلایی نعمت پیکران و حاج اقا کاظمی - محسن قاسمپور و محمد صفریقاری جزء بیست و هشتم کربلایی نعمت پیکران مانا

قاری جزء بیست و هشتمحاج اقا کاظمی
قاری جزء بیست و هشتم توسط برادر محمد صفری
قاری جزء بیست و هشتم توسط برادر محسن قاسمپور


]]>
تصاویر روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان( نماز جماعت - سخنرانی- افطاری و جزء خوانی) سه شنبه22خرداد 97 2018-06-13T06:03:55+01:00 2018-06-13T06:03:55+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4978 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت روز بیست و هفتم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیمکبر بسیجی مسجد برادر نوجوان ..... خواندن دعای مخصوص ماه مب
نماز جماعت روز بیست و هفتم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمی


مکبر بسیجی مسجد برادر نوجوان ..... خواندن دعای مخصوص ماه مبارک رمضان تئسط برادر حسن نورالهی
موذن برادر حسن نورالهی


سخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمی


تصاویر آماده کردن افطاری روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان توسط خواهران زحمتکش با دهان روزهتصاویر افطاری روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان
جزء خوانی قرآن مجید در مسجد (قرائت جزء بیست و هفتم قرآن)


قاریان جزء بیست و هفتم آقایان:
کربلایی نعمت پیکران و حاج اقا مرادزاده- سجاد سهرابی و حسن نورالهی

قاری جزء بیست و هفتم کربلایی نعمت پیکران مانا


قرائت ذکر سجد واجب آخرین آیه از سوره ی مبارکه والنجم توسط کربلایی نعمت پیکران مانا
قاری جزء بیست و هفتم سجاد سهرابی

قاری جزء بیست و هفتم حسن نورالهی

قاری جزء بیست و هفتم توسط برادر حاج داریوش مراد زاده
]]>
دعای مخصوص روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان و شرح دعای آن توسط استاد آیت الله مجتهدی 2018-06-13T06:01:15+01:00 2018-06-13T06:01:15+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4977 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا بسم الله الرحمن الرحیم   اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین . به نام خداوند بخشنده مهربان  خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامى دار در آن به حاضر کردن و یا داشتن مسائل و نزدیک گردان در آن وسیله ‌ ام به سویت از میـان وسیله‌ها اى آنکه سرگرمش نکند اصرار و سماجت اصرارکنندگان.دعا موجب کمال انسان است دعا خواندن برای رسیدن به کمالا
بسم الله الرحمن الرحیم 

 اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین .

به نام خداوند بخشنده مهربان

 خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامى دار در آن به حاضر کردن و یا داشتن مسائل و نزدیک گردان در آن وسیله ‌ ام به سویت از میـان وسیله‌ها اى آنکه سرگرمش نکند اصرار و سماجت اصرارکنندگان.


دعا موجب کمال انسان است

دعا خواندن برای رسیدن به کمالات می باشد بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند هدف از خواندن دعا رسیدن به ثواب الهی است، مضامین ادعیه سراسر پر از درس های اخلاق و حکمت است که توجه به آن معانی سبب کمال انسان می گردد. اگر هم کسی با زبان عربی آشنا نیست به ترجمه ادعیه مراجعه کند و به مضامین و نکات آموزنده ادعیه توجه کند تا به برکت آن به کمالات والای انسانی برسد؛ امثال دعای کمیل و ابو حمزه ثمالی و... برای کمال یافتن من و شما می باشد. این که در دعای ابو حمزه امام سجاد علیه السلام می فرمایند: «خدایا آیا بدتر از من هم بنده ای داری ؟» [2] این برای کمال است و درس مبارزه با غرور را به ما می دهد؛ جایی که امام معصوم چنین حرفی می زند دیگر تکلیف من و شما روشن است و جایی ندارد که ما به خاطر دو رکعت نافله و نماز شب دچار عجب و غرور بشویم.

آمادگی برای مرگ

باز دعای ابو حمزه می فرماید: «خدایا اگر من با این حال بمیرم چه کنم ؟»[3] امروز داشتم فکر می کردم که خدایا اگر من امروز دست خالی بمیرم چه کنم؟ گفتم خدایا یک موقعی بمیرم که آماده باشم و الان آماده نیستم!

یادی از آیت الله خوانساری(ره):

آیت الله العظمی خوانساری(ره) با آن مقام و عظمت می فرمود: از این دنیا می روم در حالی که دست خالی هستم!

امام(ره) در باره ایشان فرموده بودند: آیت الله خوانساری مرجع متقین بود؛ و ایشان را صاحب نفس قدسیه می دانستند.

وقتی از عدالت آیت الله خوانساری سئوال شد؛ امام گفتند: ما در عصمت ایشان مشکوک هستیم و شما از عدالت ایشان می پرسید؟!

به اشک هایم امید دارم

در عمر خود مرجعی بی هوی؛ مثل آیت الله خوانساری ندیده ام و درباره ایشان مطالب زیادی دارم که الان فرصت گفتن آن مطالب نیست این مرجع عظیم می گفت: من از این دنیا می روم در حالی که دست خالی هستم ایشان می فرمود؛ فقط  به یک عملم امید دارم که باعث نجاتم شود آن هم به اشکهایی است که در مجالس عزای اهل بیت (ع) عصمت و طهارت می ریختم.

اهمیت مجالس روضة اهل بیت (ع)

مثل پیر زنها به دنبال مجالس روضه بگردید و گریه برای امام حسین (علیه السلام) را کوچک نشمارید؛ وقتی حبیب بن مظاهر را در رویا دیدند؛ ایشان فرموده بودند: خیلی دوست دارم که به دنیا برگردم؛ و در مجالس عزای ابا عبد الله (ع) گریه کنم.

ادعیه را نوبر کنید

خدایا توفیق نوافل و اعمال مستحبی بده و بهره من را از نوافل زیاد کن.

استاد من آقای برهان(ره) می گفتند:

گاهی اوقات انسان باید مستحبات را هم نوبر کند همانطوری که اگر میوه جدید به بازار می آید می خرید و نوبر می کنید گاهی اوقات نماز شب را هم نوبر کنید ؛ دعای مجیر را هم نوبر کنید؛ آدمی که اهل مستحبات نیست بدرد نمی خورد  اگر همیشه هم توفیق ندارید لا اقل گاهی اوقات مستحبات را نوبر کنید .

وَ أَکْرِمْنِی فِیهِ بِإِحْضَارِ الْمَسَائِلِ؛ خدایا من را گرامی بدار تا مسائل شرعی ام را بدانم

انسان باید مسائل دین خود را بداند مخصوصا طلبه که باید مشتش پر باشد و بتواند جواب مسائل مردم را بدهد. (مثلا درباره ارث خواهر و برادر)

وَ قَرِّبْ فِیهِ وَسِیلَتِی إِلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسَائِلِ؛ خدایا در بین وسائل آن وسیله ای که من را زودتر به تو می رساند به من نزدیک کن

بهترین وسیله هم اهل بیت(ع) هستند.

توسل به حضرت نرجس خاتون (سلام الله علیها)

یکی از علماء به من یاد دادند که برای مشکلاتم متوسل شوم به حضرت نرجس خاتون(سلام الله علیها) مادر امام زمان(علیه السلام) اگر به ایشان توسل داشته باشید امام زمان به حرمت مادر بزرگوارشان توسل شما را اجابت می کنند و از خواص این توسل سرعت اجابت آن است.

یَا مَنْ لاَ یَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّین؛ ای خدایی که سماجت و الحاح بندگان تو را باز نخواهد داشت

اگر همه عالم با خدا حرف بزنند؛ خدا را از دیگری غافل نمی کند و در آن واحد به همه بندگان توجه دارد؛ از تو می خواهیم که دعاهای من را مستجاب کنی.

دعاهای استخراج شده: 1. موفق به انجام نوافل؛ 2. مسائل شرعی را بدانم؛ 3. وسیله را به سوی من نزدیک کن (اهل بیت (ع))


[1] - بحارالأنوار ج : 95 ص : 66

اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فِیهِ مِنَ النَّوَافِلِ وَ أَکْرِمْنِی فِیهِ بِإِحْضَارِ الْأَحْلَامِ فِی الْمَسَائِلِ وَ قَرِّبْ وَسِیلَتِی إِلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسَائِلِ یَا مَنْ لَا یَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّینَ

[2] - مصباح کفعمی؛ ص 596 ؛ مفاتیح الجنان ؛ دعای ابو حمزه ثمالی.

أعنی بالبکاء علی نفسی فقد أفنیت بالتسویف و الآمال عمری و قد نزلت منزلة الآیسین من خیری فمن یکون أسوء حالا منی

[3] همان


]]>
تصاویر روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان( نماز جماعت - سخنرانی- افطاری و جزء خوانی) دوشنبه21خرداد 97 2018-06-12T05:42:03+01:00 2018-06-12T05:42:03+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4976 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت روز بیست و ششم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیمکبر بسیجی مسجد برادر محمد حسین ملکی و خواندن دعای مخصوص ماه مبارک رمضانموذن برادرنماز جماعت روز بیست و ششم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمی
مکبر بسیجی مسجد برادر محمد حسین ملکی و خواندن دعای مخصوص ماه مبارک رمضان
موذن برادر بسیجی سید جلال حسینی

مداحی سینه زنی برادر خلیل اسدیسخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمی

از این قسمت از برنامه عکس موجود نیست

تصاویر افطاری روز بیست و ششمماه مبارک رمضان


جزء خوانی قرآن مجید در مسجد (قرائت جزء بیست و ششم قرآن)


قاریان جزء بیست و ششم آقایان:
کربلایی نعمت پیکران و حاج اقا کاظمی - سجاد سهرابی و محمد صفری


قاری جزء بیست و ششم کربلایی نعمت پیکران ماناقاری جزء بیست و ششم حاج اقا کاظمی
قاری جزء بیست و ششم توسط برادر محمد صفری


]]>
اعمال روز بیست و ششم ماه رمضان 2018-06-11T06:55:07+01:00 2018-06-11T06:55:07+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4975 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا از جمله اعمال روز بیست و ششم ماه رمضان می‌توان به ادعیه این روز اشاره کرد که یکی از این دعا‌ها از امام سجاد (ع) روایت شده است. اعمال شب بیست و هفتم ماه رمضان هم شامل نماز و ادعیه این شب است. دعای روز بیست و ششم ماه رمضان اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِی هَذَا الْیَوْمِ مُحِبّاً لِأَوْلِیَائِکَ وَ مُعَادِیاً لِأَعْدَائِکَ خدایا، در این روز مرا دوستدار دوستان و دشمن دشمنان خود قرار دهمُسْتَنّاً [مُتَمَسِّکاً]بِسُنَّةِ خَاتَمِ أَنْبِیَائِکَ و کاری کن که سنت آخرین پیامبرت را به کار بندمیَا عَا

از جمله اعمال روز بیست و ششم ماه رمضان می‌توان به ادعیه این روز اشاره کرد که یکی از این دعا‌ها از امام سجاد (ع) روایت شده است. اعمال شب بیست و هفتم ماه رمضان هم شامل نماز و ادعیه این شب است.

دعای روز بیست و ششم ماه رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِی هَذَا الْیَوْمِ مُحِبّاً لِأَوْلِیَائِکَ وَ مُعَادِیاً لِأَعْدَائِکَ
خدایا، در این روز مرا دوستدار دوستان و دشمن دشمنان خود قرار ده
مُسْتَنّاً [مُتَمَسِّکاً]بِسُنَّةِ خَاتَمِ أَنْبِیَائِکَ
و کاری کن که سنت آخرین پیامبرت را به کار بندم
یَا عَاصِمَ قُلُوبِ النَّبِیِّینَ [یَا عَظِیماً فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ‏]
ای نگاه دارنده دل‌های پیامبران [ای شکوهمند در دل مؤمنان]
بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین‏
به رحمتت‌ای مهربان‌ترین مهربانان


دعای روز بیست و ششم ماه رمضان از امام سجاد (ع)

یَا جَاعِلَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ آیَتَیْنِ‌
ای خدایی که شب و روز را به عنوان دو نشانه قرار داده‌ای
یَا مَاحِیَ آیَةِ اللَّیْلِ وَ جَاعِلَ آیَةِ النَّهَارِ مُبْصِرَةً
و نشانه شب را زدوده و نشانه روز را روشن گردانیده‌ای
لِنَبْتَغِیَ فَضْلًا مِنْهُ وَ رِضْوَاناً
تا روزی افزون و خشنودی تو را بطلبیم
یَا مُفَصِّلَ کُلِّ شَیْ‏ءٍ تَفْصِیلًا‌
ای بخش بخش کننده هر چیز به نحو شایسته
یَا مَانِعَ السَّمَاوَاتِ‏ «أَنْ تَقَعَ عَلَی الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ‏»‌
ای خدایی که آسمان‌ها را از این که جز به اذن تو بر زمین بیفتند، باز می‌داری
وَ حَافِظَهُمَا «أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا
و آن دو را از ناپایداری و نابودی حفظ می‌کنی و اگر از بین بروند
إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ
هیچ کس دیگر جز تو نمی‌تواند آن دو را نگاه دارد
إِنَّهُ کانَ حَلِیماً غَفُوراً»
به راستی که تو بردبار و بسیار آمرزنده‌ای
یَا اللَّهُ یَا وَاحِدُ یَا اللَّهُ یَا أَحَدُ یَا اللَّهُ یَا صَمَدُ‌
ای خدا،‌ای یگانه،‌ای خدا،‌ای بی همتا،‌ای خدا،‌ای بی نیاز
یَا اللَّهُ یَا وَهَّابُ یَا اللَّهُ یَا جَوَاداً لَا یَبْخَلُ‌
ای خدا،‌ای بسیار بخشنده،‌ای خدا،‌ای بخشاینده،‌ای که بخل نمی‌ورزی
یَا اللَّهُ لَکَ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَی وَ الْأَمْثَالُ الْعُلْیَا وَ الْکِبْرِیَاءُ وَ الْآلَاءُ‌
ای خدا زیباترین نام‌ها و اوصاف برتر و بزرگ منشی و نعمت‌ها از آن تو است
أَسْأَلُکَ أَنَفَةً عَنِ الدُّنْیَا وَ بُغْضاً لِأَهْلِهَا
از تو سر باز زدن از دنیا و دشمنی با اهل آن را خواهانم
فَإِنَّ خَیْرَهَا زَهِیدٌ وَ شَرَّهَا عَتِیدٌ وَ جَمْعَهَا یَنْفَدُ
زیرا خیر دنیا اندک و شر آن آماده است و گرد آمده آن پایان می‌پذیرد
وَ صَفْوَهَا یَرْنَقُ وَ جَدِیدَهَا یَخْلُقُ
و بی آلایش آن آلوده می‌گردد و نو آن می‌پوسد
وَ خَیْرَهَا یَتَکَدَّرُ مَا فَاتَ مِنْهَا حَسْرَةٌ
و خیر آن مکدر می‌گردد و هرچه از آن از دست انسان برود، مایه حسرت و افسوس است
وَ مَا أُصِیبَ مِنْهَا فِتْنَةٌ
و هرچه از آن به دست آید موجب فریفتگی است
إِلَّا مَا نَالَتْهُ [مَنْ نَالَتْهُ‏]مِنْهُ عِصْمَةٌ
مگر آن که [کسی که]عصمت و نگاه داری تو او را دریابد.
اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ الْعِصْمَةَ مِنْهَا
خداوندا، از تو عصمت و نگاه داری از دنیا را خواهانم
وَ أَلَّا تَجْعَلَنِی کَمَنِ اطْمَأَنَّ إِلَیْهَا
و این که مرا همانند کسانی که به آن آرام گرفته و علاقمند گردیده
وَ أَخْلَدَ إِلَیْهَا وَ اتَّبَعَ هَواهُ‏
و از هوس خود پیروی نموده اند، قرار ندهی.
إِلَهِی وَ سَیِّدِی کَمْ لِی مِنْ ذَنْبٍ بَعْدَ ذَنْبٍ وَ سَرَفٍ بَعْدَ سَرَفٍ سَتَرْتَهُ‌
ای معبود و آقای من، چه گناه‌ها و اسراف‌های پی درپی که پوشیدی
یَا رَبِّ وَ لَمْ تَکْشِفْ سِتْرَکَ عَنِّی بَلْ سَتَرْتَ الْعَوْرَةَ‌
ای پروردگار من و پرده ات را از من کنار نزدی، بلکه زشتی ام را پوشاندی
وَ کَثُرَتْ مِنِّی الْإِسَاءَةُ وَ عَظُمَ حِلْمُکَ عَنِّی
و بدکاری من بسیار گردید و بردباری تو از من بسیار بزرگ شد
حَتَّی خِفْتُ أَنْ أَکُونَ مُسْتَدْرَجاً
به حدی که ترسیدم مشمول استدراج تو شده باشم
إِلَهِی وَ سَیِّدِی هَذِهِ یَدِی وَ نَاصِیَتِی بِیَدِکَ‌
ای معبود و سرور من، این دست و [موی]پیشانی من است که در دست تو است
مُقِرٌّ بِذَنْبِی مُعْتَرِفٌ بِخَطِیئَتِی
به گناهم اقرار و به خطایم اعتراف می‌کنم
فَإِنْ تَعْفُ فَرُبَّمَا عَفَوْتَ وَ صَفَحْتَ وَ أَحْسَنْتَ فَتَفَضَّلْتَ
اگر از من گذشت کنی، چه بسیار عفو کردی و چشم پوشی نمودی و نیکی و تفضل کردی
وَ إِنْ تُعَذِّبْنِی فَبِمَا قَدَّمَتْ یَدَایَ
و اگر عذابم کنی، به واسطه اعمالی است که پیش فرستاده ام
وَ مَا أَنْتَ‏ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِیدِ
و تو هرگز به بندگان ستم روا نمی‌داری.
اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
خدایا، از تو درخواست می‌کنم بر محمد و آل محمد درود فرستی
یَا مَالِکَ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ یَا مَنْ لَهُ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرْضُ‌
ای خداوندگار دنیا و آخرت،‌ای کسی که آسمان‌ها و زمین از آن تو است
یَا مَنْ‏ «لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ»‌
ای خدایی که آفرینش و فرمان از آن تو است
یَا «مَنْ بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیْ‏ءٍ»‌
ای کسی که سلطنت برتر همه اشیا به دست تو است
یَا مَنْ‏ «یُجِیرُ وَ لا یُجارُ عَلَیْهِ»‌
ای خدایی که پناه می‌دهی و هیچ کسی نمی‌تواند چیزی را برخلاف نظر تو در پناه خود درآورد
أَسْأَلُکَ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ بِجَاهِ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
در این لحظه به مقام و منزلت محمّد و آل محمّد از تو خواستارم
أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
که بر محمّد و آل محمّد درود فرستی
وَ أَنْ تُجِیرَنِی مِنَ النَّارِ فِی یَوْمِ الدِّینِ
و مرا در روز پاداش از آتش جهنم در پناه خود درآوری
یَوْمَ یُحْشَرُ الظَّالِمُونَ‏
روزی که ستمگران محشور می‌گردند،
«یَوْمَ لا یَنْفَعُ مالٌ وَ لا بَنُونَ‏ إِلَّا مَنْ أَتَی اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ‏»
روزی که دارایی و فرزندان سود نمی‌رسانند، مگر کسی که با دل سالم و بی گزند به نزد خدا بیاید.
اللَّهُمَّ سَلِّمْ قَلْبِی مِنَ الْحَسَدِ وَ الْبَغْیِ وَ الْکِبْرِ وَ
خداوندا، دل مرا از حسادت و تجاوز و خودبزرگ پنداری
الْعُجْبِ وَ الرِّیَاءِ وَ النِّفَاقِ وَ سُوءِ الْأَخْلَاقِ
و خودپسندی و ریا و نفاق و خوی‌های زشت سالم بدار
اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ غِنًی یُطْغِی
خدایا، به تو پناه می‌برم از بی نیازی‌ای که موجب طغیان می‌شود
وَ مِنْ فَقْرٍ یُنْسِی وَ مِنْ جَارٍ یُؤْذِی
و از ناداریی‌ای که [تو را]از یاد انسان می‌برد و از همسایه‌ای که آزار می‌رساند
وَ أَعُوذُ بِکَ مِنْ فَضَائِحِ الْفَقْرِ وَ مِنْ مَذَلَّةِ الدِّینِ وَ مِنْ شَمَاتَةِ الْعَدُوِّ
و به تو پناه می‌برم از رسوایی‌های ناداری و از خواری وام و از شادی دشمن
اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ مَوْقِفٍ یُعْرِضُ فِیهِ الصَّدِیقُ وَ یَشْمَتُ بِی فِیهِ الْعَدُوُّ
خدایا، به تو پناه می‌برم از موقعیتی که دوست انسان از او روی می‌گرداند و دشمن شاد می‌گردد
وَ یَرْحَمُنِی فِیهِ الْحَمِیمُ وَ تَزْدَرِینِی فِیهِ الْعُیُونُ
و تنها دوست صمیمی رحم می‌آورد و چشم‌ها به انسان خرده می‌گیرند
وَ تَسُوءُنِی [بِی‏]فِیهِ الظُّنُونُ
و گمان‌ها نسبت به انسان بد می‌گردد
وَ أَعُوذُ یَا رَبِّ أَنْ أُعَادِیَ لَکَ وَلِیّاً أَوْ أُوَالِیَ لَکَ عَدُوّاً
و‌ای پروردگار من به تو پناه می‌برم از این که دوست تو را دشمن یا دشمن تو را دوست بدارم
أَوْ أَقُولَ لِحَقٍّ هَذَا بَاطِلٌ
یا به حق بگویم که باطل است
أَوْ أَقُولَ لِبَاطِلٍ هَذَا حَقٌّ أَوْ أَقُولَ‏ «لِلَّذِینَ کَفَرُوا هؤُلاءِ أَهْدی‏ مِنَ الَّذِینَ آمَنُوا سَبِیلًا»
یا به باطل بگویم که حقّ است یا بگویم کافران از مؤمنان ره یافته‌تر هستند.
اللَّهُمَّ سَلِّمْنِی وَ سَلِّمْ لِی دِینِی وَ أَعِنِّی عَلَی طَاعَتِکَ وَ وَفِّقْنِی لِمَرْضَاتِکَ
خدایا، مرا سالم بدار و دینم را برای من سالم بدار و بر طاعتت یاری کن و به خشنودی ات موفق بدار
وَ اجْعَلْنِی مِمَّنْ یَعْتَصِمُ بِحَبْلِکَ
و از کسانی قرار ده که به ریسمانت چنگ می‌زنند
وَ مِمَّنْ یُحِلُّ حَلَالَکَ وَ یُحَرِّمُ حَرَامَکَ وَ یُؤْمِنُ بِکَ
و حلالت را حلال و حرامت را حرام می‌شمارند و به تو ایمان می‌آورند
وَ یَتَوَکَّلُ عَلَیْکَ وَ یَرُدُّ أُمُورَهُ کُلَّهَا إِلَیْکَ
و بر تو توکل می‌کنند و همه امورشان را به تو باز می‌گردانند
وَ فَوَّضْتُ أَمْرِی إِلَیْکَ وَ أَسْلَمْتُ نَفْسِی
و من کارم را به تو واگذار کردم و خود را تسلیم تو نمودم
وَ أَلْجَأْتُ ظَهْرِی فَلَا تَکِلْنِی إِلَی نَفْسِی
و پشتم را در پناه تو در آوردم، پس مرا به خود
وَ لَا إِلَی مَخْلُوقٍ وَ أَنْتَ خَلَقْتَنِی
و یا هیچ آفریده واگذار مکن درحالی که خود مرا آفریده‌ای
وَ لَا تُسَلِّطْ عَلَیَّ مَنْ لَا یَرْحَمُنِی وَ لَا تَجْعَلْنِی عِظَةً لِغَیْرِی وَ خِرْ لِی
و کسی را که بر من رحم نمی‌کند بر من مسلّط مکن و مرا مایه پند و عبرت دیگران قرار مده
وَ اخْتَرْ لِی فِی جَمِیعِ أُمُورِی خِیَرَةً فِی عَافِیَةٍ
و برای من خیر مقدر مکن و در تمام امور خیر را همراه با عافیت برای من برگزین
وَ سَهِّلْ عَلَیَّ أُمُورَ دُنْیَایَ وَ آخِرَتِی
و امور دنیا و آخرت مرا آسان کن.
إِلَهِی وَ سَیِّدِی عَبْدُکَ وَ ابْنُ عَبْدِکَ یَسْأَلُکَ وَ یَتَضَرَّعُ إِلَیْکَ‌
ای معبود و سرور من، این بنده و پسر بنده تو است که از تو درخواست و به درگاه تو تضرع می‌کند.
أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
از تو خواهانم که بر محمّد و آل محمّد درود فرستی
وَ أَنْ تُعِینَنِی عَلَی جِهَادِ نَفْسِی وَ تُبْ عَلَیَّ وَ اعْصِمْنِی
و مرا علیه نادانی نفسم یاری کنی و توبه ام را بپذیری و [از گناه و غفلت]نگاه داری
فَإِنِّی فَقِیرٌ إِلَیْکَ فَأَغْنِ فَقْرِی
زیرا من به درگاه تو نیازمندم، پس نیازمندی ام را به بی نیازی مبدل کن.
رَبِّ هَبْ لِی تَوْبَةً نَصُوحاً وَ نِیَّةً صَادِقَةً وَ مُکْتَسَباً حَلَالًا وَ عَمَلًا مُتَقَبَّلًا
پروردگارا، مرا به توبه خالصانه و نیت راستین و کسب حلال و کردار مورد قبول مؤفق گردان
وَ أَجِرْنِی مِنَ الْجَهْلِ وَ النَّارِ
و از نادانی و آتش جهنم در پناه خود در آور
اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ الْعَفْوَ وَ الْعَافِیَةَ
خداوندا، گذشت و عافیت را از تو خواهانم
اللَّهُمَّ إِنِّی أَتَیْتُکَ هَارِباً مِنْ ذُنُوبِی تَائِباً وَ لِمَغْفِرَتِکَ طَالِباً
خدایا، گریزان و توبه کنان از گناهانم و درحالی که خواهان آمرزش
وَ إِلَیْکَ رَاغِباً فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
و مشتاق توام، به درگاهت آمده ام، پس بر محمّد و آل محمّد درود فرست
وَ اغْفِرْ لِی وَ ارْحَمْنِی وَ اعْصِمْنِی
و مرا بیامرز و بر من رحم آر و مرا نگاه دار
وَ تُبْ عَلَیَ‏ «إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ‏»
و توبه ام را بپذیر، به راستی که تو توبه پذیر و مهربان هستی
وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی رَسُولِهِ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ وَ آلِهِ وَ سَلَّم‏
درود و سلام خداوند بر فرستاده خود حضرت محمّد، پیامبر خدا و خاندان او


]]>
بهترین زمان برای اجابت دعا در ماه رمضان 2018-06-11T06:53:52+01:00 2018-06-11T06:53:52+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4974 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا زمان اجابت دعا در ماه رمضان بر اساس روایتی که درباره پیامبر اکرم (ص) نقل شده است، ایشان به امام علی (ع) فرمودند:‌ ای ابوالحسن! این ماه رمضان است که آمده؛ دعای خودت را پیش از افطار قرار ده، زیرا جبرئیل نزد من آمد و گفت:‌ ای محمد! هر کس در ماه رمضان پیش از آن که افطار کند این دعا زیر را بخواند خداوند دعایش را مستجاب می‌کند، حوائجش را برآورده کرده و او را به خواسته‌اش می‌رساند: اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ وَ رَبَّ الْکُرْسِیِّ الرَّفِیعِخدایا! اى پروردگار روشنى بزرگزمان اجابت دعا در ماه رمضان

بر اساس روایتی که درباره پیامبر اکرم (ص) نقل شده است، ایشان به امام علی (ع) فرمودند:‌ ای ابوالحسن! این ماه رمضان است که آمده؛ دعای خودت را پیش از افطار قرار ده، زیرا جبرئیل نزد من آمد و گفت:‌ ای محمد! هر کس در ماه رمضان پیش از آن که افطار کند این دعا زیر را بخواند خداوند دعایش را مستجاب می‌کند، حوائجش را برآورده کرده و او را به خواسته‌اش می‌رساند:

اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ وَ رَبَّ الْکُرْسِیِّ الرَّفِیعِ
خدایا! اى پروردگار روشنى بزرگ و اى پروردگار تخت بلند
وَ رَبَّ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ وَ رَبَّ الشَّفْعِ الْکَبِیرِ وَ النُّورِ الْعَزِیزِ
و اى پروردگار دریاى جوشان و اى پروردگار شفع بزرگ و نور ارجمند
وَ رَبَّ التَّوْراةِ وَ الْإنْجِیلِ وَ الزَّبُورِ، وَ الْفُرْقانِ الْعَظِیمِ
و اى پروردگار تورات و انجیل و زبور و قرآن عظیم
أَنْتَ إِلهُ مَنْ فِی السَّمواتِ وَ إِلهُ مَنْ فِی الْأَرْضِ لا إِلهَ فِیهِما غَیْرُکَ
توئى معبود هر کس که در آسمان‌ها و در زمین است و جز تو معبودى در میان آن‌ها نیست
وَ أَنْتَ جَبَّارُ مَنْ فِی السَّمواتِ وَ جَبَّارُ مَنْ فِی الْأَرْضِ لا جَبَّارَ فِیهِما غَیْرُکَ
و توئى قاهر و مسلط بر هر که در آسمان‌ها و در زمین است و جز تو قاهرى در میان آن‌ها نیست
أَنْتَ مَلِکُ مَنْ فِی السَّمواتِ وَ مَلِکُ مَنْ فِی الْأَرْضِ لا مَلِکَ فِیهِما غَیْرُکَ
و توئى پادشاهى در هر کس که در آسمان‌ها و در زمین است و جز تو پادشاهى در میان آن‌ها نیست
أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْکَبِیرِ وَ نُورِ وَجْهِکَ الْمُنِیرِ وَ بِمُلْکِکَ الْقَدِیمِ
از تو می‌خواهم به حق نام بزرگت و به نور ذات بزرگوارت و عظمت و پادشاهى دیرینه ات
یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا حَیُّ یا قَیُّومُ یا حَیُّ یا قَیُّومُ.
اى زنده و اى پاینده...
أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذِی أَشْرَقَ بِهِ‏ کُلُّ شَیْ‏ءٍ
و از تو می‌خواهم به حق آن نامت که هر چیز بدان پرتو گرفت
وَ بِاسْمِکَ الَّذِی أَشْرَقَتْ بِهِ السَّمواتُ وَ الْأَرْضُ
و بدان نامت که آسمان‌ها و زمین بدان روشن گشت
وَ بِاسْمِکَ الَّذِی صَلُحَ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَ بِهِ یَصْلُحُ الآخِرُونَ
و بدان نامت که پیشینیان بدان شایستگى یافتند و پسینیان بدان شایسته گردند
یا حَیّاً قَبْلَ کُلِّ حَیٍّ وَ یا حَیّاً بَعْدَ کُلِّ حَیٍّ وَ یا حَیُّ لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ
اى زنده پیش از هر زنده و اى زنده پس از هر زنده و‌ای زنده‌ای که معبودى جز تو نیست
صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی
بر محمد و خاندان محمد درود فرست و گناهان مرا بیامرز
وَ اجْعَلْ لِی مِنْ أَمْرِی یُسْراً وَ فَرَجاً قَرِیباً
و در کار من آسانى و گشایشى نزدیک مقرر فرما
وَ ثَبِّتْنِی عَلى‏ دِینِ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَلى‏ هُدى‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
و مرا بر دین محمد و خاندان محمد و بر هدایت محمد و خاندان محمد
وَ عَلى‏ سُنَّةٍ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمُ السَّلامُ
و بر سنت (و روش) محمد و خاندان محمد که درود بر او و آنان باد پا بر جا و ثابت قدم بدار
وَ اجْعَلْ عَمَلِی فِی الْمَرْفُوعِ الْمُتَقَبَّلِ
و عمل و کردار مرا در فراز جایگاه پذیرفته قرار ده
وَ هَبْ لِی کَما وَهَبْتَ لأَوْلِیائِکَ وَ أَهْلِ طاعَتِکَ
و به من ببخشاى چنانچه بدوستان و فرمانبردارانت بخشودى
فَانِّی مُؤْمِنٌ بِک وَ مُتَوَکِّلٌ عَلَیْکَ
زیرا که من به تو ایمان دارم و بر تو توکل کنم
مُنِیبٌ إِلَیْکَ مَعَ مَصِیری إِلَیْکَ
به درگاه تو انابه کنم با اینکه (می دانم) بازگشتم به سوى تو است
وَ تَجْمَعُ لِی وَ لِأَهْلِی وَ لِوَلَدِی الْخَیْرَ کُلَّهُ
و هر آنچه خیر و خوبى است همه را براى من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم گرد آورى
وَ تَصْرِفُ عَنِّی وَ عَنْ وَلَدِی وَ أَهْلِی الشَّرَّ کُلَّهُ
و هر آنچه بدى است همه را از من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم بازگردانى
أَنْتَ الْحَنَّانُ الْمَنَّانُ بَدِیعُ السَّمواتِ وَ الْأَرْضِ.
و توئى مهر پیشه و نعمت بخش، پدید آرنده آسمان‌ها و زمین
تُعْطِی الْخَیْرَ مَنْ تَشاءُ وَ تَصْرِفُهُ عَمَّنْ تَشاءُ
عطا فرمائى خیر (و خوبى) را به هر که خواهى و بگردانى آن را از هر که خواهى
فَامْنُنْ عَلَیَّ بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ
پس به مهر و رحمت خویش بر من منت بگذار اى مهربانترین مهربانان
(بحار الأنوار، ج‏ ۹۵، ص. ۱۰)]]>
دعای ختم قران 2018-06-11T06:50:12+01:00 2018-06-11T06:50:12+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4973 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا ارسال مطلبصدق الله العلیّ العظیمو صدق رسولُه النّبیُّ الأمینُ الکریمو نحن علی ذلک مِن الشّاهدین و الشّاکرینسبحان ربّک ربّ العزّة عمّا یصفونو سلامٌ علی المرسلینو الحمدلله ربّ العالمینو تمّت کلمة ربّک صدقاً و عدلالا مبدّل لکلماته و هو السمیع العلیماللّهم لک أسلمناو بک آمنّاو علیک توکّلناو إلیک أنبنافلک الحمد فی الأولی و فی الأخری یا ربّربّنا تقبّل منبا إنّک أنت السّمیع العلیمو تُب علینا إنّک أنت التّوّاب الرّحیمو اغفر لنا و ارحمنا إنّک أنت الغفور الرّحیمو نجِّنا مِن الهمِّ و الغم


صدق الله العلیّ العظیم
و صدق رسولُه النّبیُّ الأمینُ الکریم
و نحن علی ذلک مِن الشّاهدین و الشّاکرین
سبحان ربّک ربّ العزّة عمّا یصفون
و سلامٌ علی المرسلین
و الحمدلله ربّ العالمین
و تمّت کلمة ربّک صدقاً و عدلا
لا مبدّل لکلماته و هو السمیع العلیم
اللّهم لک أسلمنا
و بک آمنّا
و علیک توکّلنا
و إلیک أنبنا
فلک الحمد فی الأولی و فی الأخری یا ربّ
ربّنا تقبّل منبا إنّک أنت السّمیع العلیم
و تُب علینا إنّک أنت التّوّاب الرّحیم
و اغفر لنا و ارحمنا إنّک أنت الغفور الرّحیم
و نجِّنا مِن الهمِّ و الغمِّ و الکربِ العظیم
 و مَتّعنا بِالنّظرِ وجهِک الکریم

اللّهم نوّر قلوبَنا بالقرآن
وانصر جیوشَنا بالقرآن
و ثبّت أقدامَنا بالقرآن
و قوِّم دیننا بالقرآن
و اخذُل أعدائَنا بالقرآن
و أیِّد قائدَنا بالقرآن
و احفَظ علمائِنا بالقرآن
و اقضِ حوائجَنا بالقرآن
و حسِّن أخلاقَنا بالقرآن
و زَیِّن أبصارَنا بالقرآن
و اغفِر لِمَوتانا بالقرآن
و ارحَم شهدائَنا بالقرآن
و سلِّم مسافرینا بالقرآن

اللّهم اجعل القرآنَ لنا فی الدّنیا قریناً
 و فی القبر مونساً و أنیساً
و فی الآخرةِ شافعاً و شفیعاً
و علی الصراطِ عیناً و دلیلاً
و علی النّارِ سِتراً و حجاباً
و فی الجَنَّةِ رفیقاً و شفیقاً
اللّهم اشرح صدورَنا بالقرآن
و أصلِح أمورنا بالقرآن
و فرِّج همومَنا بالقرآن
و أدِّ دیونَنا بالقرآن
و استُر عیوبَنا بالقرآن
و اغفِر ذنوبَنا بالقرآن
و عجّل فی فرج مولانا و صاحِبنا بالقرآن]]>
تصاویر روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان( نماز جماعت - سخنرانی- افطاری و جزء خوانی) یکشنبه20خرداد 97 2018-06-10T10:55:21+01:00 2018-06-10T10:55:21+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4972 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت روز بیست و پنجم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمیموذن برادر بسیجی فرشید هادیپورسخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمیتصاویر افطاری روز بیست و پنجمما
نماز جماعت روز بیست و پنجم  ماه مبارک رمضان به امامت حاج آقا کاظمی

موذن برادر بسیجی فرشید هادیپور


سخنرانی و تفسیر قرآن حاج آقا کاظمی


تصاویر افطاری روز بیست و پنجمماه مبارک رمضان
جزء خوانی قرآن مجید در مسجد (قرائت جزء بیست و پنجم قرآن)


قاریان جزء بیست و پنجم آقایان:
کربلایی نعمت پیکران و محسن قاسمپور


قاری جزء بیست و پنجم کربلایی نعمت پیکران مانا


قاری جزء بیست و پنجم محسن قاسمپور]]>
دعاهای قرآنی همراه با ترجمه 2018-06-10T10:06:06+01:00 2018-06-10T10:06:06+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4970 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا   رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ اى پروردگار ما،مارا،هم در دنیا خیرى بخش وهم در آخرت،و ما را از عذاب آتش نگه دار.   رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْراً وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ اى پروردگار ما، بر ما شكیبایى ببار و ما را ثابت‏قدم گردان و بر كافران پیروز ساز.   رَبَّنَا لا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِینَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلا تَحْمِلْ عَلَیْنَا إِصْراً كَ

 

رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

اى پروردگار ما،مارا،هم در دنیا خیرى بخش وهم در آخرت،و ما را از عذاب آتش نگه دار.

 

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْراً وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ

اى پروردگار ما، بر ما شكیبایى ببار و ما را ثابت‏قدم گردان و بر كافران پیروز ساز.

 

رَبَّنَا لا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِینَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلا تَحْمِلْ عَلَیْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِینَ مِنْ قَبْلِنَا * رَبَّنَا وَلا تُحَمِّلْنَا مَا لا طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَاأَنْتَ مَوْلانَا فَانصُرْنَاعَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ

اى پروردگار ما، اگر فراموش كرده‏ایم یا خطایى كرده‏ایم، ما را بازخواست مكن. اى پروردگار ما، آن گونه كه بر امّتهاى پیش از ما تكلیف گران نهادى، تكلیف گران بر ما منه و آنچه را كه طاقت آن نداریم، بر ما تكلیف مكن. گناه ما ببخش و ما را بیامرز و بر ما رحمت آور. تو مولاى ما هستى. پس ما را بر گروه كافران پیروز گردان.

 

رَبَّناإِنَّكَ جامِعُ النّاسِ لِیَوْمٍ لا رَیْبَ فیهِ إِنَّ اللّهَ لا یُخْلِفُ الْمیعادَ

اى پروردگار ما، تو مردم را در آن روزى كه هیچ شكى در آن نیست، گرد مى‏زورى. به یقین كه خدا از وعده تخلّف نكند.

 

رَبَّنَا لا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَإِذْهَدَیْتَنَاوَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةًإِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

اى پروردگار ما، از آن پس كه ما را هدایت كرده‏اى، دلهاى ما را به باطل متمایل مساز، و رحمت خود را بر ما ارزانى دار، كه تو بخشاینده‏اى.

 

رَبَّنَا إِنَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

اى پروردگار ما، ایمان آوردیم. گناهان ما را بیامرز و ما را از عذاب آتش حفظ كن.

 

رَبَّنَا آمَنَّا بِمَا أَنْزَلْتَ وَاتَّبَعْنَا الرَّسُولَ فَاكْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِینَ

اى پروردگار ما، به آنچه نازل كرده‏اى ایمان آوردیم و از رسول پیروى كردیم، ما را در شمار گواهى‏دهندگان بنویس.

 

رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَإِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ

اى پروردگار ما، گناهان ما را و زیاده‏رویهاى ما را در كارها بیامرز و ما را ثابت‏قدم گردان و در برابر كافران یارى كن.

 

رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذَا بَاطِلاً سُبْحَانَكَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

اى پروردگار ما، این جهان را به بیهوده نیافریده‏اى، تو منزهى، ما را از عذاب آتش بازدار.

 

رَبَّنَا إِنَّكَ مَنْ تُدْخِلْ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَیْتَهُ وَمَا لِلظَّالِمِینَ مِنْ أَنْصَارٍ

اى پروردگار ما، هر كس را كه به آتش افكنى رسوایش كرده‏اى و ظالمان را هیچ یاورى نیست.

 

رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیاً یُنَادِی لِلإِیمَانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الأَبْرَارِ

اى پروردگار ما، شنیدیم كه منادیى به ایمان فرا مى‏خواند كه به پروردگارتان ایمان بیاورید. و ما ایمان آوردیم. پس، اى پروردگار ما، گناهان ما را بیامرز و بدیهاى ما را از ما بزداى و ما را با نیكان بمیران.

 

رَبَّنَا وَآتِنَا مَا وَعَدْتَنَا عَلَى رُسُلِكَ وَلا تُخْزِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ إِنَّكَ لا تُخْلِفُ الْمِیعَادَ

اى پروردگار ما، عطا كن به ما آنچه را كه به زبان پیامبرانت به ما وعده داده‏اى و ما را در روز قیامت رسوا مكن كه تو وعده خویش خلاف نمى‏كنى.

 

رَبَّنَا آمَنَّا فَاكْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِینَ

اى پروردگار ما، ایمان آوردیم، ما را نیز در زمره شهادت‏دهندگان بنویس.

 

رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنْ الْخَاسِرِینَ

اى پروردگار ما، به خود ستم كردیم و اگر ما را نیامرزى و بر ما رحمت نیاورى از زیان‏دیدگان خواهیم بود.

 

رَبَّنَا لا تَجْعَلْنَا مَعَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ

اى پروردگار ما، ما را در شمار ستمكاران قرار مده.

 

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْراً وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِینَ

اى پروردگار ما، بر ما شكیبایى ببار و ما را مسلمان بمیران.

 

رَبُّنَا وَیَغْفِرْ لَنَا لَنَكُونَنَّ مِنْ الْخَاسِرِینَ

اگر پروردگارمان به ما رحم نكند و ما را نیامرزد، در زمره زیان‏كردگان خواهیم بود.

 

عَلَی اللّهِ تَوَكَّلْنا رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلْقَوْمِ الظّالِمینَ

بر خدا توكل كردیم، اى پروردگار ما، ما را مغلوب این مردم ستمكار مكن.

 

رَبِّ اجْعَلْنی مُقیمَ الصَّلوةِ وَ مِنْ ذُرِّیَّتی رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاءِ

اى پروردگار من، مرا و فرزندان مرا برپاى‏دارندگان نماز گردان. اى پروردگار ما، دعاى مرا بپذیر.

 

رَبَّنَا اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ وَلِلْمُؤْمِنِینَ یَوْمَ یَقُومُ الْحِسَابُ

اى پروردگار ما، مرا و پدر و مادرم و همه مؤمنان را در روز شمار بیامرز .

 

رَبَّنَا آتِنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَداً

اى پروردگار ما، ما را از سوى خود رحمت عنایت كن و كار ما را به راه رستگارى انداز.

 

رَبُّنَا رَبُّ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضِ لَنْ نَدْعُوَ مِنْ دُونِهِ إِلَهاً لَقَدْ قُلْنَا إِذاً شَطَطاً

پروردگار ما پروردگار آسمانها و زمین است. جز او كسى را خدا نخوانیم كه هر گاه چنین كنیم، سخنى سخت كفرآمیز گفته باشیم.

 

رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنْتَ خَیْرُ الرَّاحِمِینَ

اى پروردگار ما، ایمان آوردیم؛ ما را بیامرز، و بر ما رحمت آور كه تو بهترین رحمت آورندگانى.

 

رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذَابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذَابَهَا كَانَ غَرَاماً (65) إِنَّهَا سَاءَتْ مُسْتَقَرّاً وَمُـقَامـاً

اى پروردگار ما،عذاب جهنم رااز مابگردان،زیراعذاب جهنم عذابى است دایم،(65)جهنم بد قرارگاه و بد مكانى است.

 

رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّیَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِینَ إِمَاماً

اى پروردگارما،ازهمسران و فرزندانمان دلهاى ماراشاددار،و مارا پیشواى پرهیزگاران گردان.

 

 

رَبَّنَا وَسِعْتَ كُلَّ شَیْءٍ رَحْمَةً وَعِلْماً فَاغْفِرْ لِلَّذِینَ تَابُوا وَاتَّبَعُوا سَبِیلَكَ وَقِهِمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ(7)رَبَّنَا وَأَدْخِلْهُمْ جَنَّاتِ عَدْنٍ الَّتِی وَعَدْتَهُم وَمَنْ صَلَحَ مِنْ آبَائِهِمْ وَأَزْوَاجِهِمْ وَذُرِّیَّاتِهِمْ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ

اى پروردگار ما، رحمت و علم تو همه چیز را فراگرفته است. پس آنان را كه توبه كرده‏اند و به راه تو آمده‏اند بیامرز و از عذاب جهنم نگه دار.(7) و اى پروردگار ما، آنان را و هر كه صالح باشد از پدران و همسران و فرزندانشان به بهشتهاى جاویدانى كه به آنها وعده داده‏اى داخل كن، كه تو پیروزمند و حكیمى.

 

رَبِّ لا تَذَرْنی فَرْدًا وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ

اى پروردگار من، مرا تنها وامگذار. و تو بهترین وارثانى.

 

رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلإِخْوَانِنَا الَّذِینَ سَبَقُونَا بِالإِیمَانِ وَلا تَجْعَلْ فِی قُلُوبِنَا غِلاًّ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَءُوفٌ رَحِیمٌ

اى پروردگار ما، ما و برادران ما را كه پیش از ما ایمان آورده‏اند بیامرز و كینه كسانى را كه ایمان آورده‏اند، در دل ما جاى مده. اى پروردگار ما، تو مشفق و مهربان هستى.

 

رَبَّنَا عَلَیْكَ تَوَكَّلْنَا وَإِلَیْكَ أَنَبْنَا وَإِلَیْكَ الْمَصِیرُ

اى پروردگار ما، بر تو توكل كردیم و به تو روى آوردیم و سرانجام تو هستى.

 

رَبَّنَا لا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِلَّذِینَ كَفَرُوا وَاغْفِرْ لَنَا رَبَّنَا إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ

اى پروردگار ما، ما را چنان مكن كه كافران خوار دارندمان. و ما را بیامرز كه تو پیروزمند و حكیمى.

 

رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

اى پروردگار مانور مارابراى ما به كمال رسان و مارابیامرز كه تو بر هر كارى توانا هستى

 

اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِی الْمُلْكَ مَنْ تَشَاءُ وَتَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشَاءُ وَتُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ بِیَدِكَ الْخَیْرُ إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

بار خدایا، تویى دارنده مُلك. به هر كه بخواهى مُلك مى‏دهى و از هر كه بخواهى مُلك مى‏ستانى. هر كس را كه بخواهى عزت مى‏دهى و هر كس را كه بخواهى ذلت مى‏دهى. همه نیكیها به دست توست و تو بر هر كارى توانایى.

 

رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّكَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ

اى پروردگار ما، از ما بپذیر، كه تو شنوا و دانا هستى

 

رَبَّنا إِنَّكَ تَعْلَمُ ما نُخْفی وَ ما نُعْلِنُ وَ ما یَخْفی عَلَی اللّهِ مِنْ شَیْءٍ فِی الْأَرْضِ وَ لا فِی السَّماءِ

اى پروردگار ما، هر چه را پنهان مى‏داریم یا آشكار مى‏سازیم تو بدان آگاهى. و بر خدا هیچ چیز در زمین و آسمان پوشیده نیست.

 

فَتَعالَی اللّهُ الْمَلِكُ الحَقُّ لا إِلهَ إِلّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْكَریمِ

پس فراتر است خداى یكتا آن فرمانرواى راستین هیچ خدایى جزاو نیست. پروردگار عرش بزرگوار است.

 

غُفْرانَكَ رَبَّنا وَ إِلَیْكَ الْمَصیرُ

اى پروردگار ما، آمرزش تو را خواستاریم كه سرانجام همه به سوى توست

 

سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ. بارخدایاتو منزهى أَنْ الْحَمْدُلِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ سپاس خداى را، آن پروردگار جهانیان


]]>