وبلاگ مسجد امام حسین(ع) روستای كیاگهان و دادقانسرا از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود با اینكه پروانه ساخت مسجد در سال 1388 اخذ شده بود ولی بدلیل عدم تمكن مالی اهالی روستا و عدم كمك متصدیان امر موفق به ساخت مسجد نشدیم. اما با كوشش و تلاش و برنامه ریزی و همت والای هیات امناء مسجد و همیاران پر تلاش، مسجد در كمتر از یكسال ساخته شد و مورد بهره برداری موقت قرار گرفت. در حال حاضر برای تكمیل آن (ایزوم گام نمودن و سنگ نمای بیرونی و تامین فرش سجاده ای طبقه دوم، سفید كاری) نیاز مبرم به كمك مالی شما عزیزان داریم.لازم بذكر است تاسیس این مسجد در سال 1273 بوده است. از سال 93 تاكنون(فروردین 95) 19 میلیون تومان در 5 مرحله ازطرف اداره اوقاف و خیریه و تبلیغات اسلامی شهرستان لنگرود و استان كمك مالی شده اشت. برای تكمیل مسجد منتظر كمك مالی شما هستیم. شماره حساب جاری نزد بانك سپه املش :142800112005 شماره 16 رقمی عابر بانك سپه :5892101095178055 هر دو شماره حساب بنام مسجد امام حسین(ع) کیاگهان و دادقانسرا می باشد. tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com 2017-11-22T19:22:14+01:00 mihanblog.com سردار سلیمانی در پیامی به امام خامنه‌ای پایان داعش را رسماً اعلام کرد 2017-11-22T11:53:34+01:00 2017-11-22T11:53:34+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4430 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا متن پیام به این شرح است:بسم الله الرحمن الرحیمانّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینامحضر مبارک رهبر عزیز و شجاع انقلاب اسلامیحضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مد ظله العالیسلام علیکمشش سال قبل فتنه‌ای خطرناک شبیه فتنه‌های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) که فرصت و حلاوت درک حقیقی اسلام ناب محمدی(ص) را از مسلمانان سلب نمود این بار پیچیده و آغشته به سمّ صهیونیسم و استکبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید.این فتنه خطرناک و مسموم با هدف آتش‌افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلممتن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا

محضر مبارک رهبر عزیز و شجاع انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مد ظله العالی

سلام علیکم

شش سال قبل فتنه‌ای خطرناک شبیه فتنه‌های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) که فرصت و حلاوت درک حقیقی اسلام ناب محمدی(ص) را از مسلمانان سلب نمود این بار پیچیده و آغشته به سمّ صهیونیسم و استکبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید.

این فتنه خطرناک و مسموم با هدف آتش‌افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید، حرکت خبیثانه‌ای که تحت نام "حکومت اسلامی عراق و شام" در همان ماه‌های اولیه موفق شد با اغفال دهها هزار جوان مسلمان دو کشور بسیار اثرگذار و سرنوشت‌ساز عالم اسلامی "عراق" و "سوریه" را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صد ها هزار کیلومترمربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت‌های مهم این کشورها از جمله راهها، پل‌ها، پالایشگاهها، چاهها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه‌های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گرانبهای تاریخی و تمدن ملی آنها را  با بمب‌گذاری از بین برده و یا سوزاندند.

اگرچه آمار خسارت‌های وارده قابل احصاء نیست اما بررسی‌های اولیه حاکی از پانصد میلیارد دلار می‌باشد.

در این حادثه، جنایات بسیار دردناکی که غیر قابل نمایش است رخ داد؛ از جمله: سربریدن کودکان یا پوست کندن زنده زنده مردان در مقابل خانواده‌های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن‌های بی‌گناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده زنده افراد و ذبح دسته‌جمعی صدها جوان.

مردم مسلمان این کشورها متحیر از این طوفان مسموم, بخشی گرفتار خنجرهای برنده جنایتکاران تکفیری گردیدند و میلیون‌ها نفر دیگر خانه و کاشانه خود را رها کرده و آواره شهرها و کشورهای دیگر شدند.

در این فتنه سیاه، هزاران مسجد و مراکز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به‌همراه امام جماعت و نمازگزاران آن با هم منفجر نمودند.

بیش از شش‌هزار جوان فریب‌خورده به نام دفاع از اسلام به‌صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستانها و مراکز عمومی مسلمان‌ها منفجر کردند؛ که در نتیجه این اعمال جنایتکارانه ده‌ها هزار مرد، زن و کودک بی‌گناه به شهادت رسیدند.

تمامی این جنایت‌ها بنا به اعتراف عالی‌ترین مقام رسمی آمریکا که هم‌اکنون ریاست جمهوری این کشور را برعهده دارد توسط رهبران و سازمان‌های مرتبط با آمریکا طراحی و اجرا گردیده است کما اینکه همچنان این روش توسط رهبران کنونی آمریکا در حال طراحی و اجرا است.

آنچه پس از لطف خداوند سبحان و عنایت خاص رسول معظم اسلام (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت گرانقدرش باعث شکست این توطئه سیاه و خطرناک گردید، رهبری خردمندانه و هدایت‌های حکیمانه حضرت مستطاب عالی و مرجع عالی‌قدر حضرت آیت العظمی سیستانی بود که موجب بسیج کلیه امکانات برای مقابله با این طوفان مسموم گردید.

یقیناً پایداری دولت‌های عراق و سوریه و پایمردی ارتش‌ها و جوانان این دو کشور خصوصاً حشدالشعبی مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر کشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب‌الله به‌رهبری سید پرافتخار آن، جناب سید حسن نصرالله (حفظه الله تعالی) نقش تعیین‌کننده‌ای در به شکست کشاندن این حادثه خطرناک داشتند. 

قطعاً نقش ارزشمند ملت و دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی خصوصاً ریاست محترم جمهوری اسلامی، مجلس، وزارت دفاع و سازمان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی کشورمان در حمایت از دولت‌ها و ملت‌های کشورهای فوق‌الذکر قابل تقدیر است. حقیر به‌عنوان سرباز مکلف‌شده از جانب حضرت‌عالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال آخرین قلعه داعش با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی ــ صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره این شجره خبیثه ملعونه را اعلام می‌کنم و به‌نمایندگی از کلیه فرماندهان و مجاهدین گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه‌ای، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی که برای دفاع از جان و نوامیس مسلمانان و مقدسات آنان جان خود را فدا کردند این پیروزی بسیار بزرگ و سرنوشت‌ساز را به حضرت‌عالی و ملت بزرگوار ایران اسلامی و ملت‌های مظلوم عراق و سوریه و دیگر مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و پیشانی شکر را در مقابل پیشگاه خداوند قادر متعال به‌شکرانه این پیروزی بزرگ بر زمین می‌ساییم.

وَ مَاالنَّصر الّا مِن عِندِالله العَزِیزِ الحَکِیم

فرزند و سربازتان

قاسم سلیمانی

]]>
نماز جماعت مغرب و عشا به پیشنمازی کربلایی منصور شریفی در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا(سه شنبه 30ابانماه96) 2017-11-22T11:38:04+01:00 2017-11-22T11:38:04+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4429 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت مغرب و عشاء مسجد به پیشنمازی کربلایی منصور شریفی (سه شنبه 30ابانماه96)سخنرانیبین صلاتین امشب توسط برادر پاسدار جناب سرگرد اکبردوست فرمانده محترم پایگاه بسیج شهید دستغیب کیاگهان(سه شنبه 30ابانماه96)قرائت یک صفحه ای هرشب قران همراه ترجمه ی فارسی
نماز جماعت مغرب و عشاء مسجد به پیشنمازی کربلایی منصور شریفی (سه شنبه 30ابانماه96)

سخنرانیبین صلاتین امشب توسط برادر پاسدار جناب سرگرد اکبردوست فرمانده محترم پایگاه بسیج شهید دستغیب کیاگهان(سه شنبه 30ابانماه96)


قرائت یک صفحه ای
هرشب قران همراه ترجمه ی فارسی


]]>
خیر مقدم و سلام و پیشنهادات 2017-11-21T08:25:08+01:00 2017-11-21T08:25:08+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4427 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا]]>
سیما و الگوی بسیج 2017-11-21T08:22:17+01:00 2017-11-21T08:22:17+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4426 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفکّر – دارای آمادگی برای همه میدانهایی که وظیفه این انسان را به آن میدانها فرا می خواند، این معنای بسیجی است. مقام معظم رهبری*******بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه ومخاصمه با بیدادگرانند و نام طوفانی آن , حجم پوشالی سكوت و سازش را به فریادی عصیانگر علیه زورمداران تاریخ مبدل كرد.سیمای بسیج شیران روز و زاهدان شب سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با


بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفکّر – دارای آمادگی برای همه میدانهایی که وظیفه این انسان را به آن میدانها فرا می خواند، این معنای بسیجی است. مقام معظم رهبری
*******

بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه ومخاصمه با بیدادگرانند و نام طوفانی آن , حجم پوشالی سكوت و سازش را به فریادی عصیانگر علیه زورمداران تاریخ مبدل كرد.

سیمای بسیج

شیران روز و زاهدان شب

سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است.

خاطره جوانمردان پاکدامن‌وغیوری که شیران روز وزاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد بانفس اماره به‌هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند.

جوانانی که از لذات و هوسهای جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند. خاطره انسانهای بزرگ و کم‌ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستندو از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند.


 الگوی بسیج


من‌به‌بسیجیان عزیزفعال این کشورعلوی و فاطمی، عرض می‌کنم، امیرالمومنین علیه الصلاه والسلام را الگوی خودتان قرار دهید که بهترین و بزرگترین الگو برای بسیجیان مسلمان در همه عالم، "علی ابن ابیطالب" علیه السلام است.

چون تیغه ی ذوالفقار حق، منجلی اند
“سرباز ولایت” اند و یار ولی اند
الحق که “محمدی” ترین “فاطمیون”
آنان که “بسیجیان” راه “علی” اند

 بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است.
مقام معظم رهبری
*******
*هفته بسیج مبارک*]]>
شاخص‌های بسیج 2017-11-21T08:20:53+01:00 2017-11-21T08:20:53+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4425 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. مقام معظم رهبری*******بسیجی مــنـطقش حبّ حسین است بسیجی عاشــق پـیـر خمین است بسیجی در کامــش اقتدار است بسیجی در مرامش ابتـکـار است بسیجی سربلـند و سرفـراز است برای کـشـورش آینده ساز استاستقلال و هویت ملی و دینی هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است آن کسی که برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است، آن کسی


هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. مقام معظم رهبری
*******
بسیجی مــنـطقش حبّ حسین است
بسیجی عاشــق پـیـر خمین است
بسیجی در کامــش اقتدار است
بسیجی در مرامش ابتـکـار است
بسیجی سربلـند و سرفـراز است
برای کـشـورش آینده ساز است


استقلال و هویت ملی و دینی

هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است آن کسی که برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است، آن کسی که ازتسلط قدرتهای بیگانه بیزار است، آن کسی که برایش آینده این کشور واین ملت‌وآینده دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب می‌شود، آن کسی که از رنج‌های ملت فلسطین دلش خون است ... آن کسی که مایل است بیش از یک میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی‌را تشکیل بدهند که‌بشریت را به‌سمت کمال هدایت کنندو خودشان درقله کمال قرار بگیرند، آن کسی که‌این احساسات‌و این درکها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.

 جهاد عمومی

مجموعه انسانهایی که‌نیروی خودشان را به‌میدان می‌آورند تا درجهاد عمومی کشور و ملتشان، در جهت رسیدن به قله‌ها، فعال باشند و با آنها همکاری کنند و در کارشان سهیم باشند؟ این، معنای بسیج است.آن مادری که باعشق به فرزند خود که عشق مادران به فرزندانشان، چیزی شبیه افسانه‌هاست؟

افسانه‌ای که هر روز در زندگی ما، هزاران و هزاران بار واقعیت و تجسم پیدا می‌کند با طوع و رغبت ، او را راهی جبهه‌ی دفاع می‌کند و بعد که جنازه فرزند شهیدش را تحویل می‌گیرد، به جای اظهار پشیمانی، به جای اظهار گله، اظهار سرافرازی و افتخار می‌کند، مظهر یک بسیجی کامل است. آن خانواده‌هایی که در دوران سخت این کشور، درهمه‌ی مشکلاتی که برسر راه این ملت وجود داشت، خود را سهیم دانستند؟ بازبانشان، با پولشان، با کار دستیشان، با حضورشان، همان کاری را که می‌توانستند انجام بدهند، آن را به میدان آوردند ، اینها بسیجیاند.

یک سیاستمدار بسیجی ، یک نظامی بسیجی، یک دانشجوی بسیجی ، یک روحانی بسیجی ، یک کشاورز بسیجی ، یک کارگر بسیجی ، یک محقق و دانشمند بسیجی، یک استاد بسیجی، از همه‌ی قشرها یک بسیجی، آن کسی است که مقدورات و امکان خود را در راه هدف‌های عظیم این ملت به میدان می‌آورد، خود را سهیم می‌کند، خود را مسوول می‌داند

بسیج دلیر مردی است كه خرمی خرمشهر , آزادی آبادان , محبت مهران , دل انگیزی دزفول , شیرینی قصر شیرین , سرور سوسنگرد , بهار بستان , مهر موسیان و خلاصه امنیت و آرامش ایران و دین مرهون شجاعت اوست .

فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و اسیر خواستهای حقیر، نشدن است.
 مقام معظم رهبری

*******
*هفته بسیج مبارک*]]>
نقش بسیج 2017-11-21T08:19:33+01:00 2017-11-21T08:19:33+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4424 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا بسیج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهیدان گمنامی است كه پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده اند. امام خمینی(ره)*******تا “چفیه” به دوش، “چکمه” بر پا دارد بر دیده همیشه “امر مولا” دارد این “هیمنه” و “صلابت” اش، دشمن ترس با نام “بسیج” عشق معنا دارد حافظ استقلال و افتخارات ملی چرا در تبلیغات جهانی و رادیوها به بسیج اهانت می‌شود؟ بسیج را که در خور تشویق و تعظیم و تحسین است مورد اهانت و بی‌مهری قرار می‌دهند، چون نقش بسیج را در حفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی در حفظ افتخا

بسیج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهیدان گمنامی است كه پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده اند. امام خمینی(ره)
*******
تا “چفیه” به دوش، “چکمه” بر پا دارد
بر دیده همیشه “امر مولا” دارد
این “هیمنه” و “صلابت” اش، دشمن ترس
با نام “بسیج” عشق معنا دارد

حافظ استقلال و افتخارات ملی

چرا در تبلیغات جهانی و رادیوها به بسیج اهانت می‌شود؟ بسیج را که در خور تشویق و تعظیم و تحسین است مورد اهانت و بی‌مهری قرار می‌دهند، چون نقش بسیج را در حفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی در حفظ افتخارات ملی، در تامین منافع ملی و بالاخره از همه در اعلاء پرچم اسلام و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند به جد با بسیج دشمنند، اما دشمنی آنها فایده‌ای ندارد.

 تضمین آینده کشور

شماآن نسلی هستید که‌اگر خوب عمل کردید، آینده‌ی این کشور را - صد سال، دویست سال یا بیشتر - تضمین خواهید کرد. همین بیدار شدن، همین حساس بودن، همین انگیزه داشتن، همین‌ایمان، همین امید، همین تکیه به‌هدایت‌الهی‌و اعتماد به کمک الهی، قواره اصلی بسیج است.

 حافظ امنیت کشور

انکار بسیج و بی‌احترامی به آن، یا نابخردانه است، یا خائنانه است. تا وقتی برای این کشور امنیت لازم است تا وقتی که این کشورو این ملت به امنیت احتیاج دارد. یعنی همیشه، چون همیشه احتیاج به امنیت هست، به نیروی بسیج به انگیزه بسیجی، به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است.

بسیجی مـعــنـی صــبــر و قـناعت
بسیجی مکتــبـش نــور و شــهادت
بسیجی اسوه اش چمران و همت
بسـیـجــی معنی ایثـار و غــیرت
بسیجی شور و عشق است و رشادت
بسیجی رهـــسپار اســت با ولایت
تشكیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقینا" از بركات و الطاف جلیّه ی خداوند تعالی بود كه بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد. امام خمینی(ره)
*******


]]>
معنای بسیج 2017-11-21T08:17:38+01:00 2017-11-21T08:17:38+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4423 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا بسیج ، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. امام خمینی(ره)  بسیج یعنی حضور بسیج یعنی حضور بهترین‌و بانشاطترین و با ایمان‌ترین نیروهای عظیم ملت درمیدان‌هایی که‌برای منافع ملی،برای اهداف بالا، کشورشان به‌آنها نیاز دارد، همیشه بهترین‌وخالص‌ترین و شرافتمندترین وپرافتخارترین انسانها این خصوصیات را دارند. بسیج در یک کشور، معنایش آن زمره‌ای است که حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بکشند و برایش سرمایه‌گذاریبسیج ، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند.
 امام خمینی(ره)
 بسیج یعنی حضور

بسیج یعنی حضور بهترین‌و بانشاطترین و با ایمان‌ترین نیروهای عظیم ملت درمیدان‌هایی که‌برای منافع ملی،برای اهداف بالا، کشورشان به‌آنها نیاز دارد، همیشه بهترین‌وخالص‌ترین و شرافتمندترین وپرافتخارترین انسانها این خصوصیات را دارند.

بسیج در یک کشور، معنایش آن زمره‌ای است که حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بکشند و برایش سرمایه‌گذاری کنند.

 بسیج یعنی ایمان عاشقانه

علت اینکه در کشور ما بسیج این طور درخشان شد و شگفت چه بود؟ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توام با عواطف که از خصوصیات ملت ایران است، مثل بعضی از ملتهای دیگر، عواطف در این ملت جوشان و کلید بسیاری از مشکلات است.

این ایمان با آن عواطف همراه شد و این رودخانه عظیم خروشان را به این دریای پهناور تبدیل کرد و مشکلات را در هر جایی که لازم بود از بین برد.

 بسیج یعنی پاک‌ترین انسانها

بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آنها پاک‌ترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند.

... مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطرجمع می‌کند ...بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است

...بسیج در واقع مظهر عشق وایمان وآگاهی ومجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است.

 بسیج یعنی حرکت

بسیج یک حرکت بی‌ریشه و سطحی و صرفا ازروی احساسات نیست، بسیج یک حرکت منطقی و عمیق و اسلامی و منطبق بر نیازهای دنیای اسلام - و به طریق اولی - جامعه اسلامی است.

قرآن کریم می‌فرماید: "هو الذی ایدک بنصره و بالمومنین"ای پیامبر ، خدای متعال تو را، هم به وسیله نصرت خودش و هم از طریق مومنین موید قرار داد و کمک کرد.

این خیل عظیم مومنینی که دراینجا مورد اشاره آیه قرآن قرار گرفته‌اند، عبارت دیگری است از آنچه که امروز به نام بسیج در جامعه ما قرار دارد.

 بسیج یعنی قدرت

این کار خدا بود که بسیج ملت ایران بتواند درسخت‌ترین میدانها که همان میدان جنگ است چنان قدرتی از خود نشان بدهد که دیرباورترین افراد هم قبول کنند که ملت ایران دارای توانایی است.

...بسیج یعنی کل نیروهای مومن و حزب‌اللهی کشور ما، این که امام گفتند "بسیج بیست میلیونی" یعنی این.

 بسیج یعنی تلاش و جهاد مخلصانه

اگر نبود آن همه تلاش و جهاد مخلصانه که شما رزمندگان نیروهای مسلح و بسیج مردمی دردوران جنگ هشت ساله نشان دادیدوحقیقتا اسلام را روسفید و امت رسول‌الله (صلی الله علیه و آله) را سربلند ساختید و اگر نبود خونهای مطهر و معطری که در راه خدا بر زمین ریخته شد، یقینا امروز از نظام اسلامی اثری نبود و پرچم قرآن چنین سربلند نمی‌شد.

 بسیجی یعنی مغز متفکر

بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفکر و دارای آمادگی برای همه میدانهایی که وظیفه این انسان را به آن میدانها فرا می‌خواند، این معنای بسیجی است.

 بسیج یعنی آبادانی

امروز هم، بسیجی برای کشور دل می‌سوزاند برای آبادانی کشور تلاش می‌کند، برای حفظ استقلال ملی، هر چه بتواند کار می‌کند و از جان خود هم می‌گذرد، امروز هم اگر احساس کند دشمن می‌خواهد از روزنه ای، چه اقتصادی و سیاسی و چه فرهنگی - به‌داخل کشور نفوذ کند در مقابل او می‌ایستد و با مشت به صورتش می کوبد...

امام فرمودند"بسیج باید سازماندهی بشود، باید یکدیگررا بشناسند، باید آمادگی به وجود بیاورند و آن را حفظ کنند" امروز هم تکلیف بزرگ شما همین کارست. خیال نکنند که بسیج یک امر احساسی است. بسیج یک امر منطقی و فکری و ریشه دار و عمیق است و کسانی که در کار این حقیقت بزرگ شرکت دارند، همه آحاد ملتند، هرکسی که بسیجی است باید به‌بسیجی بودن خود افتخار کند. بسیجی بودن، مایه سرافرازی وسربلندی پیش پروردگار است. .... فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و اسیر خواستهای حقیر، نشدن است.

 بسیج یعنی ارزش

هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصا جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است.

... همان طورکه امام‌و پیشوای راحل عظیم الشان ما فرمودند، من هم آرزو می کنم و از خدا می‌خواهم که با بسیجیان محشور باشم. بسیج یک افتخار و یک ارزش است. سعی کنید این روحیه بسیجی را برای کشوروانقلاب و اسلام حفظ کنید.

 بسیج یعنی الگو

شما بسیجی‌ها باید به گونه‌ای رفتار کنید که احترام و محبت مردم جلب شود. شما باید نمونه اخلاق‌و تواضع و مهربانی و رعایت مقررات باشید. آن کسی بسیجی‌تر است که مقررات را بیشتر رعایت می‌کند، به خاطر آنکه این فرد بیشتر از همه برای نظام دل می‌سوزاندو مقررات، لوازم قطعی اداره درست نظام است.

 بسیج یعنی سعادت ابدی

روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این کشور بتواند بار سنگینی را که بر دوش دارد که همان بار هدایت الهی و سعادت انسانها ست به سرمنزل برساند، لذا بسیج تمام شدنی نیست.

 بسیج یعنی یک فرهنگ

بعضی درمیدان بسیج، خلوص‌وصفایشان مثل خورشید می‌تابد و انسان را مجذوب می‌کند. به‌هرحال، بسیج یک فرهنگ است.بسیج، یک ذهنیت برجسته‌و والا در جامعه‌ی ما ست... شما آن نسلی هستید که اگر خوب عمل کردید، آینده ی این کشور را - صد سال، دویست سال یا بیشتر - تضمین خواهید کرد.

همین بیدار شدن، همین حساس بودن، همین انگیزه‌داشتن، همین ایمان، همین امید، همین تکیه به هدایت الهی و اعتماد به کمک الهی، قواره اصلی بسیج است، این یک فرهنگ است. اگر اینطور حرکت کنیم، خدای متعال کمک خواهد کرد.

کمک الهی متعلق به همه‌ی خلایق است، به شرطی که خودشان را آماده دریافت این کمک کنند. دستشان را دراز کنند و این میوه را بچینند. از جا بلند شوند، همت کنند و از این میوه استفاده کنند. این، در اختیار همه است. بسیج یعنی مظهر تجدد و نوگراییبسیجی عاشق شهد شهادت به خداست
مکتب عاشق ز مکتب ها جداست
گر سر و پا و تن و جان می دهد
بس همین حالت که جنت را رواست
*******


و سرانجام بسیجی یعنی چه ؟

بسیج یعنی به صحنه آمدن و به میدان آمدن. چه میدانی؟ میدان چالش‌های حیاتی و اساسی. میدانها و چالشهای اساسی زندگی چیست؟ فقط آن وقتی است که به کشوری حمله شودومردم آن کشور به صحنه بیایند تا از مرزهای خودشان دفاع کنند؟ البته که نه؟ این فقط یکی از موارد به میدان آمدن است.

آن وقتی هم که هویت ملی و سیاسی یک ملت مورد مناقشه قرار میگیرد، جای به میدان آمدن است. آن وقتی هم که به فرهنگ و اعتقادات و باورهای ریشه‌دار یک ملت اهانت می‌شود وآن را تحقیر می‌کنند، جای به میدان آمدن است. آن وقتی هم که نسل برگزیده یک ملت احساس می‌کنند از غافله‌ی دانش عقب مانده‌اند و باید علاجی بکنند، جای به میدان آمدن است.آن وقتی‌هم که احساس بشود پایه‌های یک زندگی مطلوب وعادلانه در کشور احتیاج به تلاش دارد تا ترمیم و یا استوار شود، جای به‌میدان آمدن است. آن وقتی هم‌که جبهه‌های فکری‌و فرهنگی دنیا برای تسخیر ملتها با ابزارهای فوق مدرن می‌آیند تا ملتی را از سابقه و فرهنگ و ریشه‌ی خود جدا کنندوبه راحتی آن را زیر دامن خودشان بگیرند، جای به میدان آمدن است. همه‌ی اینها انسانهایی را می‌طلبد که نیاز را احساس کنند... تجدد و نوگرایی حقیقی و باز کردن میدانهای تازه‌ی زندگی، مطلوب اسلام است. اصلا اسلام این را از انسان خواسته است .

این‌به برکت تامل، تعمق، کاردرست، کارفکری، تلاش عملی، مجاهدت، استقبال از کار و از خطر در همه‌ی میدانها و همت‌ها را بلند کردن به دست می‌آید.

این کارها مربوط به کیست؟ مربوط به بسیج است. اگر بسیج را درست معنا کنیم ، همین است. بسیج همچنین یعنی انسان باهمتی که غیرت دینی و دانایی فکری و نیازشناسی و ابتکار و جوشش ذهنی و خلاقیت دارد و وارد میدان می‌شود.

بسیجی، بانگ بلند بیداری است و باب رهایی، بلای‌جان استکبار است و برج استوار دیدبانی.
*******
بسیجی، بلبل خوشخوان گلزار جبهه‌هاست و باران معنویت در کویر رفاه‌گرایی.

ملتی كه در خط اسلام ناب محمدی (ص) و مخالف با استكبار و پول پرستی و تحجر گرایی و مقدس نمایی است باید همه ی افرادش بسیجی باشند.  امام خمینی(ره)


]]>
بسیج چیست و بسیجی کیست ؟ 2017-11-21T08:12:45+01:00 2017-11-21T08:12:45+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4422 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن شهادت ورشادت سرداده اند. امام خمینی (ره)بسیج، ابر رحمت‌خداست و راحت روح مؤمنان و راهب کویر تفتیده زمان، رهیده از پلیدی‌هاست.*******بسیج، صدای صلابت است و سمبل صبوری، اسوه صالحان است و آموزگار صابران.*******بسیجی، افسر آزاده اردوی ایمان است.*******پس ازگذشت چند ماه از پیروزی انقلاب اسلامی و تولد سپاه و کمیته ها،ارتش جمهوری اسلامی،حضرت امام((ره)) با دوراندیشی خاص خود ضرورت آموزش و سازماندهی عمومی همه مردم در ق

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن شهادت ورشادت سرداده اند.

امام خمینی (ره)


بسیج، ابر رحمت‌خداست و راحت روح مؤمنان و راهب کویر تفتیده زمان، رهیده از پلیدی‌هاست.
*******
بسیج، صدای صلابت است و سمبل صبوری، اسوه صالحان است و آموزگار صابران.
*******
بسیجی، افسر آزاده اردوی ایمان است.
*******


پس ازگذشت چند ماه از پیروزی انقلاب اسلامی و تولد سپاه و کمیته ها،ارتش جمهوری اسلامی،حضرت امام((ره)) با دوراندیشی خاص خود ضرورت آموزش و سازماندهی عمومی همه مردم در قالب ارتش بیست میلیونی را برای مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمنان انقلاب اسلامی مطرح کردند و در آذرماه 1358فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی (بسیج مستضعفان) را صادر فرمودند،دردی ماه 1359واحدبسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جایگزین آن سازمان شد.

بسیج باحدود38  سال سابقه ی درخشان و حضور در همه ی عرصه ها گره گشای بسیاری از مشکلات عمده کشور بوده است .حضور حماسی بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی است در کارنامه این نهاد انقلابی و مردمی که در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.

مقام معظم رهبری حضرت آیت ا...خامنه ای بسیج را چنین توصیف کرده اند : 

بسیج عبارتست از مجموعه ای که درآن پاکترین انسانها، فداکارترین وآماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف متعالی این ملت و برای به کمال و به خوشبختی رساندن این مردم جمع شده اند و بسیج یعنی حضور ناشی از ایمان و اخلاص و انگیزه دینی و ایمان صادقانه در هر میدانی که کارآرایی و توانایی حضور درآن میدان را داراست،این معنای بسیج است در قرآن کریم در آیات متعددی به ضرورت بسیج و آمادگی مسلمانان برای مبارزه با دشمنان اشاره شده است ازجمله:

ای کسانی که ایمان آورده اید سلاح جنگ برگیرید و آنگاه دسته دسته و یا همه به یکبار متفق برای جهاد بیرون روید.

  شما(ای مومنان) در مقام مبارزه با آن کافران خود را مهیا کنید و تا آن حد که بتوانید از آذوقه و تسهیلات و آلات جنگی و اسبان سواری برای تهدید دشمنان خدا و دشمنان خودتان فراهم سازید.

و اما بسیجی کیست ؟

هر بسیجی ابتدا باید فرهنگ بسیجی داشته باشد.فرهنگ بسیجی فرهنگ معنویت است،فرهنگ شجاعت است،فرهنگ غیرت است،فرهنگ استقلال و آزادگی است ،فرهنگ اسیر خواست های حقیر نشدن است،خواستهای زندگی برای همه مهم است،اما آنچه مهمتراست آرمان هاست،ارزش هاست،هدف است،آنها را باید مقدم داشت.بسیجی ایمان به خدا دارد.در مقابل او خاضع و خاشع است .کارها را برای رضای خدا انجام می دهد و رفتارهایش رنگ خدایی دارد.ایمان به خدا مهمترین ویژگی بسیجی است و اگر این ویژگی بسیجی نباشد ایثار و از خودگذشتگی او مفهومی ندارد.

بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان بسیجی از اولین تا آخرین امضاء نموده اند.

بسیجی تقوی الهی دارد یعنی خویشتن داری او از انجام گناه و مبادرت به انجام واجبات است. بسیجی ایثار و از خودگذشتگی دارد،برآورده ساختن نیازهای جامعه و سایر افراد را برخواست خود ترجیح میدهد.او شجاعت و دلاوری دارد،حضور همه جانبه اش در صحنه های دشوار و سخت مبارزه با دشمنان و قرارگرفتن در برابر تهدیدهای همه جانبه آنان ویژگی بارز یک بسیجی است. سازمان بسیج تحت امر فرماندهی کل قوا و ولی فقیه است.و بسیجی نیز خود را تابع محض ولی فقیه میداند و حرکت خود را در عرصه های اجتماعی،سیاسی،فرهنگی،نظامی بر محوریت رهنمودهای صبر و بردباری ،ساده زیستی،تواضع،شهادت طلبی،دشمن ستیزی،خوش اخلاقی،برخورداری از دانش و تخصص پویایی و نوآوری،غیرت دینی از دیگر ویژگیهای بسیجی است.

و خلاصه اینکه: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان بسیجی از اولین تا آخرین امضاء نموده اند.


بسیجی، آتش در خرمن نیرنگ شیطان است.
*******
بسیجی، تندر خشم خدا بر خرمن بیداد است.
*******
بسیجی، اسطوره روزگار است و آیت ایثار.بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است كه شكوفه های آن بوی بهار وصل وطراوت تعیین و حدیث عشق می دهد.

 امام خمینی(ره)]]>
برنامه های هفته ی بسیج اعلام شد 2017-11-21T07:54:23+01:00 2017-11-21T07:54:23+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4421 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا اگر بر كشوری نوای دلنشین تفكر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید. امام خمینی(ره)*******بسیج‌، ستاره سماواتیان در زمین است. و صاعقه مرگ ستمگران زمان، سلاح رهایی محرومان است و سوهان روح مستکبران، سنگرنشین سفره هفت‌سین باصفای آزادی است. مرد سنگر و سجاده و سپیده و سبزه و سرخ‌رویی و ستم سوزی. *******سردار غیب پرور: بسیج باید متناسب با اقتضائات انقلاب متحول شود رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ترویج گفتمان انقلابی و تبیین منافع ملیاگر بر كشوری نوای دلنشین تفكر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.
 امام خمینی(ره)
*******


بسیج‌، ستاره سماواتیان در زمین است. و صاعقه مرگ ستمگران زمان، سلاح رهایی محرومان است و سوهان روح مستکبران، سنگرنشین سفره هفت‌سین باصفای آزادی است. مرد سنگر و سجاده و سپیده و سبزه و سرخ‌رویی و ستم سوزی.
*******

سردار غیب پرور: بسیج باید متناسب با اقتضائات انقلاب متحول شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ترویج گفتمان انقلابی و تبیین منافع ملی در جمع دانشگاهیان ضرورتی است که اساتید بسیجی در جهت تحقق آن باید اقدام نمایند.


همزمان با هفته بسیج، سازمان بسیج مستضعفین ویژه برنامه های بزرگداشت این هفته را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با آغاز هفته بسیج، سازمان بسیج مستضعفان ویژه برنامه های این هفته را اعلام کرد.

براین اساس هفته بسیج از روز دوشنبه ۲۹ آبان آغاز شده و در روز یکشنبه ۵ آذر پایان خواهد یافت.

اهم برنامه های این هفته به شرح جدول زیر است:


سردار غیب پرور: فرماندهان بسیج باید سرآمد خوش رفتاری باشند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین مردم داری و کمک به مردم را مهمترین ویژگی فرماندهان بسیج در رده‌های مختلف عنوان کرد.


بسیجی، لاله سرخ‌فام جبهه‌هاست و لؤلؤ صدفهای «لااله الاالله‌». ذوالفقار خشم و غیرت بر سر خناسان و وسوسه‌گران است.
*******
سیجی، گل‌سرخ لاله‌زار مروت و مردانگی و آب زلال و شیرین در کویر زندگی است.


بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر داده اند. امام خمینی(ره)

]]>
نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشا به امامت حاج مرتضی کاظمی در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا(یکشنبه 28 ابانماه96) 2017-11-21T07:33:29+01:00 2017-11-21T07:33:29+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4420 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت ظهر و عصر مسجد به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)نماز جماعت مغرب و عشاء مسجد به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)قرائت یک صفحه ای هرشب قران همراه ترجمه ی فارسی آن توسط حاج آقا کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)

نماز جماعت ظهر و عصر مسجد به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)


نماز جماعت مغرب و عشاء مسجد
به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)

قرائت یک صفحه ای
هرشب قران همراه ترجمه ی فارسی آن توسط حاج آقا کاظمی(یکشنبه 28 ابانماه96)

]]>
اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و مراسم عزاداری (سخنرانی و مداحی) شب شهادت امام رضا ع در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا(شنبه 27 ابانماه96) 2017-11-21T07:18:47+01:00 2017-11-21T07:18:47+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4419 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا عاقبت از زهر مأمون، پاره شد قلب رضادر میان حجرۀ در بسته، می‌زد دست و پاگه، جوادش را، گهی معصومه، را می‌زد صداداغ او تا صبح محشر، بر دل سوزان ماستشهادت امام رضا (علیه السلام) تسلیت بادنماز جماعت به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(شنبه 27 ابانماه96)قرائت یک صفحه ای هرشب قران توسط کربلایی نعمت پیکران مانا (شنبه 27 ابانماه96)سخنرانی حاج معین فلاح کاظمی شب شهادت مولای مهرپرور ماستکسی که سایه لطفش پناهِ کشور ماستشب شهادت هشتم امام معصوم استکه آستانه او قبله
عاقبت از زهر مأمون، پاره شد قلب رضا
در میان حجرۀ در بسته، می‌زد دست و پا
گه، جوادش را، گهی معصومه، را می‌زد صدا
داغ او تا صبح محشر، بر دل سوزان ماست
شهادت امام رضا (علیه السلام) تسلیت بادنماز جماعت به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(شنبه 27 ابانماه96)


قرائت یک صفحه ای هرشب قران توسط کربلایی نعمت پیکران مانا (شنبه 27 ابانماه96)سخنرانی حاج معین فلاح کاظمی

شب شهادت مولای مهرپرور ماست
کسی که سایه لطفش پناهِ کشور ماست
شب شهادت هشتم امام معصوم است
که آستانه او قبله گاه باور ماست
شهادت امام رضا (علیه السلام) تسلیت باد

سخنرانی حاج مرتضی کاظمی

مداحی سینه زنی برادران خلیل اسدی و کربلایی پاکیزه مهمان ویژه برنامه امشب مسجدمداحی کربلایی پاکیزه مدعو برنامه ی شب شهادت مسجد

مداحی برادر خلیل اسدیپذیرایی و شام دهی از عزاداران

امام رضا(ع):
کسی که مصائب مارا به یاد آورد، پس بگرید و بگریاند.
در روزی که چشم‌ها گریانند (روز حساب)، گریان نخواهد شد.
امشب اشکت جاری شد، ما رو هم دعا کن.
با تشکر از دست اندرکاران و همراهان این مراسم اعم از مردم خوب و فهیم و عزادار روستای کیاگهان وداداقانسرا خواهران بزرگوار و آشپزها و چای پز و پذیرایی کنندگان و مداحان و روحانیت محترم و عکاسان درتصویربرداری از این مراسم

با تشکر هیات امنای مسجدروستای کیاگهان وداداقانسرا
]]>
مراسم وداع و تشیع جنازه شهید قاسم حسن پور در شهرستان لنگرود(27 ابانماه 96) 2017-11-21T07:17:54+01:00 2017-11-21T07:17:54+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4418 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا وداع با شهید قاسم حسن پور در مسجد شهید امینی لنگرود این مراسم در روز جمعه 26 ابانماه 96 بعد از نمازمغرب ئو عشاء و با حضور امام جمعه ی محترم شهرستان لنگرود انجام شد.شادی روحش صلواتتشیع جنازه شهید قاسم حسن پور کلید بری در صبح روز شنبه 27 آبانماه 96 از جلوی سپاه شهرستان لنگرود بطرف زادگاهش کلید بر نماز میت و تدفین ان شهید بزرگوار توسط امام جمعه ی محترم شهرستنان لنرگود خوانده شد.
وداع با شهید قاسم حسن پور در مسجد شهید امینی لنگرود این مراسم در روز جمعه 26 ابانماه 96 بعد از نمازمغرب ئو عشاء و با حضور امام جمعه ی محترم شهرستان لنگرود انجام شد.
شادی روحش صلوات


تشیع جنازه شهید قاسم حسن پور کلید بری در صبح روز شنبه 27 آبانماه 96 از جلوی سپاه شهرستان لنگرود بطرف زادگاهش کلید بر نماز میت و تدفین ان شهید بزرگوار توسط امام جمعه ی محترم شهرستنان لنرگود خوانده شد.
]]>
رحلت شهادت گونه ی پیامبر اکرم ص و شهادت امام حسن ع و امام رضا ع بر شما تسلیت باد 2017-11-21T07:07:00+01:00 2017-11-21T07:07:00+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4417 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا سیاه پوش بیست و هشتمین روز صفر، شانه به شانه آسمان فشرده در ابر مدینه مى گریم.دلم به یاد تو امشب لبالب از شور است تو کیستی که حریمت چو کعبه مشهور است؟ رحلت پیامبر اکرم (ص) بر تمام مسلمین جهان تسلیت بادیا رسول الله! مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد، اما با تکرار صلوات بر تو، نور حضورت را در قلب خود احساس مى کنیم.سلام، غریب تر از هر غریب! سلام، مزار بی چراغ، تربت بی زایر، بهشت گمشده! سلام، آتشفشان صبر، چشمان معصوم، بازوان مظلوم، زبان ستمدیده! سلام، سینه شعله ور، جگر سوخته، پیکر


سیاه پوش بیست و هشتمین روز صفر، شانه به شانه آسمان فشرده در ابر مدینه مى گریم.
دلم به یاد تو امشب لبالب از شور است
تو کیستی که حریمت چو کعبه مشهور است؟
رحلت پیامبر اکرم (ص) بر تمام مسلمین جهان تسلیت باد
یا رسول الله! مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد، اما با تکرار صلوات بر تو، نور حضورت را در قلب خود احساس مى کنیم.
سلام، غریب تر از هر غریب!
سلام، مزار بی چراغ، تربت بی زایر، بهشت گمشده!
سلام، آتشفشان صبر، چشمان معصوم، بازوان مظلوم، زبان ستمدیده!
سلام، سینه شعله ور، جگر سوخته، پیکر تیرباران شده!
سلام، امام غریب من!
اى کریم اهل بیت علیهم السلام! قلب اندوهگینمان در عزاىت ، دیدار و شفاعتت را در قیامت مى طلبد تا طعم بخشندگى تو را دریابیم.
شهادت دومین نور ولایت، صاحب کرامت و شفیع قیامت، امام حسن مجتبى علیه السلام ، را تسلیت مى گوییم.
من کیستم گدای تو یا ثامن الحجج
شرمنده عطای تو یا ثامن الحجج

بالله نمی روم بر بیگانگان به عجز
تا هستم آشنای تو یا ثامن الحجج

زائری بارانی ام آقا بدادم میرسی؟
بی پناهم، خسته ام،تنهابدادم میرسی ؟
گر چه آهونیستم اماپراز دلتنگی ام
ضامن چشمان آهوهابه دادم میرسی ؟
شهادت امام هشتم بر شما دوست عزیز تسلیت باد


هیات امنای مسجد امام حسین ع روستای کیاگهان و داداقانسرا]]>
نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حاج مرتضی کاظمی و مراسم عزاداری شب شام غریبان رحلت پیامبر ص و امام حسن مجتبی ع در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا(جمعه 26 ابانماه96) 2017-11-20T07:15:08+01:00 2017-11-20T07:15:08+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4413 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا هرکجاسلطان بود دورش سپاه و لشکر است،پس چرا سلطان خوبان بی سپاه و لشکر استبا خبر باشید چشم انتظاران ظهور،بهترین سلطان عالم از همه تنها تر استیا حسن،غرق شراره شد دل تو،سوزانده گشته حاصل تو،شد همسر تو قاتل تو آه،پاره جگر مسموم کینه،ای غصه هایت بی قرینه،مرثیه خوان ِ تو مدینه،آه آه تو کشته ی زهر جفایی،نور دو چشم مصطفایی،از داغ تو دلها پریشاننماز جماعت به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(جمعه 26 ابانماه96)قرائت یک صفحه ای هرشب قران توسط کربلایی نعمت پیکران مانا(جمع


هرکجاسلطان بود دورش سپاه و لشکر است،
پس چرا سلطان خوبان بی سپاه و لشکر است
با خبر باشید چشم انتظاران ظهور،
بهترین سلطان عالم از همه تنها تر استیا حسن،غرق شراره شد دل تو،سوزانده گشته حاصل تو،شد همسر تو قاتل تو

آه،پاره جگر مسموم کینه،ای غصه هایت بی قرینه،مرثیه خوان ِ تو مدینه،آه آه

تو کشته ی زهر جفایی،نور دو چشم مصطفایی،از داغ تو دلها پریشان

نماز جماعت به امامت حاج اقا مرتضی کاظمی(جمعه 26 ابانماه96)
قرائت یک صفحه ای
هرشب قران توسط کربلایی نعمت پیکران مانا(جمعه 26 ابانماه96)

سخنرانی حاج اقا کاظمی و مداحی و سینه زنی برادر خلیل اسدی
(تصویر برداری نشده است)لحظه های آخر پیغمبر است

بی رمق افتاده بین بستر است

فاطمه دارد به بابایش نگاه

اشک می ریزد غمین ومضطر است

سخت نالان است وبیتابی کند

گرم دلداری زهرا حیدر است


ختم رُسُل به سوی جنان می‌کند سفر

 جان جهانیان ز جهان می‌کند سفر

 ریزید خون ز دیده که در آخر صفر

 کز پیکر وجود، روان می‌کند سفر

 رحلت نبی رحمت تسلیت باد . . .
]]>
نماز جماعت صبح و دعای ندبه صبح جمعه 26 ابانماه 96 در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا 2017-11-20T07:04:44+01:00 2017-11-20T07:04:44+01:00 tag:http://masjedkiagehan92.mihanblog.com/post/4412 مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا نماز جماعت صبح جمعه 28 مهر در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا به امامت حاج اقا کاظمیتلاوت قرآن مجید قبل از شروع دعای ندبه توسط حاج اقا کاظمی امام جماعت مسجدخواندن دعای ندبه توسط کربلایی نعمت پیکران ماناصرف صبحانه بعد از دعای ندبهبا تشکر از همه ی عزیزانی که در برگزاری دعای ندبه صبح جمعه این هفته به نوعی دخیل بودند و بویژه عزیزانی که سفره صبحانه دعای ندبه را فراهم نمودندالتماس دعابخش فرهنگی بقعه آقا سید علی کیای کیاگهان و مسجد  امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا

نماز جماعت صبح جمعه 28 مهر در مسجد امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا به امامت حاج اقا کاظمی

تلاوت قرآن مجید قبل از شروع دعای ندبه توسط حاج اقا کاظمی امام جماعت مسجد


خواندن دعای ندبه توسط کربلایی نعمت پیکران مانا
صرف صبحانه بعد از دعای ندبه

با تشکر از همه ی عزیزانی که در برگزاری دعای ندبه صبح جمعه این هفته به نوعی دخیل بودند و بویژه عزیزانی که سفره صبحانه دعای ندبه را فراهم نمودند

التماس دعا

بخش فرهنگی بقعه آقا سید علی کیای کیاگهان و مسجد  امام حسین ع کیاگهان و دادقانسرا با همکاری پایگاه بسیج شهید دستغیب کیاگهان

]]>