وبلاگ مسجد امام حسین(ع) روستای كیاگهان و دادقانسرا از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود
مسجد امام حسین (ع) كیاگهان و دادقانسرا در هفته دولت سال 94 با حضور فرماندار و آقای مهندس لاهوتی نماینده محترم شورای اسلامی و حمع
درباره وبلاگ


با اینكه پروانه ساخت مسجد در سال 1388 اخذ شده بود ولی بدلیل عدم تمكن مالی اهالی روستا و عدم كمك متصدیان امر موفق به ساخت مسجد نشدیم. اما با كوشش و تلاش و برنامه ریزی و همت والای هیات امناء مسجد و همیاران پر تلاش، مسجد در كمتر از یكسال ساخته شد و مورد بهره برداری موقت قرار گرفت. در حال حاضر برای تكمیل آن (ایزوم گام نمودن و سنگ نمای بیرونی و تامین فرش سجاده ای طبقه دوم، سفید كاری) نیاز مبرم به كمك مالی شما عزیزان داریم.لازم بذكر است تاسیس این مسجد در سال 1273 بوده است. از سال 93 تاكنون(فروردین 95) 19 میلیون تومان در 5 مرحله ازطرف اداره اوقاف و خیریه و تبلیغات اسلامی شهرستان لنگرود و استان كمك مالی شده اشت.
برای تكمیل مسجد منتظر كمك مالی شما هستیم.
شماره حساب جاری نزد بانك سپه املش :142800112005
شماره 16 رقمی عابر بانك سپه :5892101095178055
هر دو شماره حساب بنام مسجد امام حسین(ع) کیاگهان و دادقانسرا می باشد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظر شما درباره ی برگزاری جشن میلاد امام زمان عج چیست؟
نتیجه نهایی شمارش ارا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

سخنرانی بین صلاتین اقای کربلایی نعمت پیکران در خصوص اهمیت و ضرورت شرکت در انتخابات فردا که برای کشور ما بسیار سرنوشت ساز هست


قرائت یک صفحه ای قران همراه با معنی توسط کربلایی نعمت پیکرانبا تشکر فراوان و ارزوی توفیق روز افزون برای برادر منصور شریفی در تصویر بردار ی از این مراسمات معنوی و ارسال بموقع آن برای درج در فضای مجازی و اینترنتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()و سخنرانی بین صلاتین حاج آقا کاظمی درباره شرکت در انتخابات شورای روستیی و ریاست جمهوری و انتخاب فرد اصلح
قرائت یک صفحه ای قران توسط کربلایی سید کمیل حسینی همراه با معنی آن
با تشکر از تصویر برداری برادر بسیجی کربلایی منصور شریفینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


املاکی چگونه قهرمان عاشورایی شد؟

سردار شهید حسین املاکی در عملیات‌های متعددی چون والفجر مقدماتی، والفجر یک، والفجر چهار، والفجر شش، والفجر هشت  و عملیات بدر نقش آفرینی فوق‌العاده‌ای‌ ایفا کرد.

او در سال ‪ 64 به تیپ قدس گیلان رفت، واحد اطلاعات و عملیات تیپ را تقویت کرد و بهترین طرح عملیاتی والفجر ‪ 9را با توجه به شناسایی هایش در منطقه سلیمانیه ارائه و اجرا کرد و به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

پس از عملیات والفجر هشت در منطقه عمومی فاو، دیگر همرزمانش چون سردار مهدی خوش سیرت وحسن رضوان خواه به او پیوستند و فرماندهی گردان‌های پیاده تیپ قدس را بر عهده گرفتند و سردار حاج محمود قلی پور نیز رییس ستاد تیپ قدس گیلان بود.

با همت بلند و شجاعت و دلاوری این دلاورمردان و رزمندگان گیلانی چنان تحولی در عملیات‌ها ایجاد شد که بعد از عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به تعبیر مقام معظم رهبری، حماسه آفرینان لشکر قدس در کربلای دو، کربلای دیگری آفریدند.

حسین، حسینی(ع) متولد شد

شب عاشورای سال 1340 بود که به دنیا آمد، در خانواده‌ای کشاورز و مذهبی، ساکن روستای کولاک محله از توابع شهرستان لنگرود.

هم مصادف شدن میلادش با شب عاشورا و هم علاقه و دلبستگی پدر و مادرش به سیدالشهدا(ع) سبب شد تا نامش را حسین بگذارند.

خستگی و ترس در وجود حسین دیده نمی‌شد

یکی از همرزمان شهید در مورد شهامت سردار شهید املاکی می‌گوید: وقتی گردان کمیل در منطقه جزیره بوارین شلمچه وارد عمل می‌شد، توفیق داشتم در آن گردان نزدیکی جزیره ساعت حدود 3 شب بود مشاهده کردیم که املاکی مجروح شده از ناحیه سر و صورت زخمی و خون آلود به اتفاق فرمانده گردان کمیل، شهید بزرگوار محمد اصغریخواه در تاریکی زیر درخت نخل پیش املاکی رفتیم که دستور کار جدید از ایشان بگیریم.

سردار شهید  املاکی با حالت مجروحیت به اصغریخواه گفت : محمد جان خیلی مواظب باشید، عراقی‌ها دیشب ضربه سختی از دست گردان  خورده اند ، دستور دادند بروید، خستگی و ترس در وجودشان مشاهده نمی‌شد.


حتماً شهید می‌شوم!

مصطفی زبردست از همرزمان شهید املاکی با نقل خاطره‌ای می گوید: اواخر جنگ بود قبل از عملیات والفجر10 روی تپه ای نشسته بودیم، رو به حسین آقا گفتم: جنگ اگر تمام بشود و شما شهید نشوید بعد از جنگ چه کار می کنید، حسین آقا سرش را پایین انداخت کمی مکث کرد.

سپس سرش را که بلند کرد دیدم در چشم‌هایش اشک جمع شد و به من گفت: من شهید می‌شوم حتماً شهید می‌شوم شهادت من ان شاءالله نزدیک است.

شادی روحش صلوات


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


سردار شهید حسین املاکی در شب عاشورا سال هزار و سیصد و چهل، در روستای کولاک محله، شهرستان لنگرود در خانواده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوران تحصیلی خود در سال 58 موفق به اخذ دیپلم در رشته بهداشت محیط شد. علاقه حسین به ورزش ایشان را بسوی ورزش کاراته و کشتی سوق داد و در این زمینه موفقیت های نیز کسب نمود. روح ایمان و کفر ستیزی و انقلابی حسین آقا انگیزه ای فراهم کرد تا به موج عظیم انقلاب بپیوندد و در این عرصه فعالیت زیادی برای به زانو در آوردن نظام منحوس پهلوی در منطقه داشت.

       با به ثمررسیدن نظام مقدس جمهوری اسلامی به سبز جامگان این نهاد بر خواسته از متن امت اسلامی، سپاه پاسداران لنگرود پیوست و با تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی و تحمیل جنگی نابرابر به انقلاب نوپای اسلامی به همراه اولین گروه از نیروهای اعزامی گیلان عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل به دیار خونین سرپل ذهاب و قصر شیرین شتافت. ایمان، شجاعت، خلاقیت، تدبیر و توانمندی در وی چنان عالی بود که توانست در کوتاهترین زمان، توان رزمی خویش را تثبیت کند و مدتی بعد هم وارد تیپ 25 کربلا شد.

        

       از آنجا که حسین جوانی مومن و برومند و از استعداد و خلاقیت بارزی برخوردار بود در مدت زمانی اندک توان رزمی خود را به منصه ظهور رساند و چون بر فرماندهان، این توانمندی عالی نظامی حسین محرز شد؛ در واحد اطلاعات و عملیات مسئولیت فرماندهی، محور یکم را بر عهده او گذاشتند و نقشی فوق العاده در این سمت ایفا نمود.

       خلاقیت حسین در ارائه شناسایی ها و طرح نظامی بقدری عالی و دقیق بود که گویا سالها در دانشکده ها دروس علوم عالی نظامی و رزم آموخته بود؛ لیکن دانشگاه او ایمان به خدا و کلاس او جبهه و میادین نبرد با دشمنان اسلام و قرآن بود . سردارحسین املاکی پس از رشادت ها و دلاوری ها در عملیات های مختلف از جمله ثامن الائمه و فتح المبین و بیت المقدس و رمضان و محرم، در سال 61  تصمیم گرفت به سنت دیر پای محمدی (ص) عمل به تکلیف نماید و ازدواج کند اما هنوز بیش از دوازده روز از پیمان مقدس ازدواج وی نگذشته بود که بسوی جبهه های نور علیه ظلمت شتافت و هیچ تاخیری در جبهه ها ی نبرد حق علیه باطل را بر خود جایز نمی دانست و ازدواج را هم عمل به تکلیف و حرمت نهادن به اصول و آرمانهای مکتب غنی اسلام و احکام الهی می دانست. حاصل این پیوند مقدس یک پسر و دو دختر از زندگی مشترک ایشان به یادگار ماند.

 

       حسین در عملیات های متعددی چون والفجر مقدماتی، والفجر1، والفجر4، والفجر6، والفجر8، والفجر9 و عملیات بدر، نقش آفرینی فوق العاده ای ایفاء نمود و بی تردید می توان عنوان کرد آن موفقیت ها مرهون شجاعت، خلاقیت، توانمندی و خدمات عالی حسین املاکی بود . حسین در سال 64 به تیپ قدس گیلان رفت؛ واحد اطلاعات و عملیات تیپ را تقویت نمود و بهترین طرح عملیاتی والفجر 9 را با توجه به شناسایی هایش در منطقه سلیمانیه ارائه و اجرا نمود و به موفقیتهای بزرگی دست یافت.

       پس از عملیات والفجر 8 در منطقه عمومی فاو دیگر همرزمانش چون سردار مهدی خوش سیرت و حسن رضوانخواه به او پیوستند و فرماندهی گردان های پیاده تیپ قدس را بر عهده گرفتند و سردار حاج محمود قلی پور نیز رئیس ستاد تیپ قدس گیلان بود که با همت بلند و شجاعت و دلاوری این دلاور مردان و سرداران گیلانی چنان تحولی در عملیات ها ایجاد شد که بعد از عملیات کربلای 2 در منطقه حاج عمران، به تعبیر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله): حماسه آفرینان لشکر قدس در کربلای 2 کربلای دیگری آفریدند.

 

      سردار رشید اسلام حسین املاکی پس از انجام عملیات کربلای 2 و کربلای4 در عملیات کربلای5 با حفظ سمت، فرماندهی محور عملیاتی را در جزیره بوارین بر عهده گرفت و به شایستگی درخشید بطوریکه نیروهای لشکر وارد شهرک دوئیجی عراق شدند و حسین املاکی، پس از طی رشادت و رزم بی امان مجروح گردید. پس از بهبودی نسبی مجدد سوی جبهه های نبرد شتافت و با توجه توانمندی نظامی عالی که برخوردار بود به عنوان فرمانده تیپ یکم لشکر قدس گیلان، به همراه گردان های رزمی، فرماندهی عملیات موفقیت آمیز نصر4 ، ارتفاع ژاژیه و شهر ماووت عراق را برعهده گرفت و از چنگال بعثیون آزاد ساخت و به الطاف و عنایات الهی و توجه حضرت امام عصر (عج) و رشادت های رزمندگان دلیر اسلام به پیروزی های بزرگی دست یافتند پس از انجام عملیات نصر4، سردار رشید حسین املاکی به سمت قائم مقام لشکر 16 قدس گیلان مشغول به خدمتگزاری گردید. فلذا واحدها و گردان های لشکر را مهیای نبردی دیگر ساخت و در ماموریتی آسیب شدیدی دید بطوریکه ناچار با هلیکوپتر به بیمارستان انتقال یافت که طبق معمول با حاصل اندکی بهبودی مجدد عازم جبهه های نبرد با خصم دون شد و دو شادوش فرماندهی محترم لشکر، رزمندگان شجاع اسلام را در عملیات ها یاری نمود.

 

       این فرمانده رشید اسلام ، آنقدر شجاع و خلاق و دلیر بی باک بود که فرماندهان ارشد عراق نیز بر این امر معترف بودند. سر انجام این دلاور شجاع اسلام در 9 فروردین سال 67 در عملیات والفجر10 در منطقه عمومی سید صادق، شانه دری بر روی ارتفاعات (بانی بنوک) به همراه یاران و همرزمان شهید محمد اصغریخواه فرمانده گردان کمیل و شهید دکتر محمد حبیبی پور و شهید سید عباس موسوی و دیگر عزیزان و دلاوران شجاع اسلام در اثر حمله ناجوانمردانه(بمباران شیمیایی) دشمنان بعثی به آرزوی دیرینه ای که کسب مقام شهادت در راه حضرت دوست بود نائل آمد و روح بلند و ملکوتی اش همنشین عرشیان گردید و پیکر مطهر این فرمانده شجاع اسلام در میان انبوه آتش و حملات شیمیایی دشمن بر روی ارتفاعات بانی بنوک ماًوا گزید.

 

       حسین املاکی حسینی زیست و شهید شد و شهادتش الگو و درسی فراموش ناشدنی شد بنام(( ایثار)) به امت عزیز اسلام آموخت چراکه در هنگام بحبوحه جنگ و نبرد و آتش حملات و شیمیایی دشمن حسین املاکی به بسیجی ای که ناله و استمداد کمک می طلبید،  ماسک صورتش را برداشت و بصورت بسیجی بست و در نهایت هر دو شهید شدند هم بسیجی و هم حسین املاکی.

       پیام مقام معظم رهبری: شهید املاکی شما که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود، بسیجی بغل دستش ماسک نداشت. شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()قرائت یک صفحه ای قران توسط کربلایی نعمت پیکران همراه با معنی آن توسط برادر بسیجی  سجاد نورالهی

با تشکر از تصویر برداری برادر بسیجی کربلایی منصور شریفی و برادر اکبر دوست

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


دلنوشته ای برای امام عصر والزمان (عج):

او می آید!

او با کوله باری از صبر می آید، او شمشیر علی را در دست می گیرد تا نامردان را سرکوب کند و برای هدایت مردمان قرآن را می آورد، او مثل ستاره ای درخشان در تیره ترین شب و مثل کوه بلندی در جنگل وحشت انگیز ظاهر می شود. او با قرآن محمد در سینه و شمشیر علی در دست و با مهر زهرا و صبر حسن و شجاعت حسین می آید. سر تا پای او نبوت و ولایت است .او صفات همه پیامبران را با خود به همراه دارد. او با ظهورش دین را بر همه جهان حکم فرما می سازد و قیامش مانند قیامت و از بین برنده همه گناهان، و نامش از بین برنده همه نامردی هاست و سرانجام اوست که کافران را به سزای اعمالشان می رساند و رسالت پیامبران و زحمات آنان را نتیجه می بخشد. همه مسلمانان چشم انتظارند. ای مهدی فاطمه، پس کی می آیی؟

امروز امیر در میخانه تویی تو              فریادرس این دل دیوانه تویی تو

مرغ دل ما را که به کس رام نگردد     آرام تویی، دام تویی، دانه تویی، تو

ای نور دیده من! ای مولا و سرور من! ای قامت رعنای عدالت و ای عزیزترین!

اشک فراق از دیدگانم می چکد. زیرا جمعه ای دیگر رسیده است و مرغ دلم به هوای کوی تو، هوایی شده است. تو می آیی، با یک سبد نور، با یک سبد امید. تو می آیی، اما نمی دانم درکدام جمعه؟ گاهی وقتها فکر می کنم آیا زنده می مانم تا ظهور پرحضورت را درک نمایم و یا اگر از این دیار کوچ کردم، آنگاه که تو بیایی آیا من از خاک برمی خیزم و در رکابت غلامی می کنم؟

همه می گویند غروب جمعه دلگیر است، اما نمی گویید چرا؟ جمعه هم از پی نیامدنت داغ سکوت بر لب می زند و تا جمعه ای دیگر خاموش می ماند.

اما آن جمعه که بیایی، ابرهای متراکم و تاریک را از دلها می زدایی و چشم هایی را که حسرت زیارت آفتاب دارند را به نوازش نور و مهربانی می خوانی.

آنگاه که تو بیایی، دست های آسمان هم در پی یاری تو قنوت می کنند. کوه ها کمر خود را برای کمک به تو محکم می کنند، چشم های دریا برای دیدنت باز می شوند، سروها برای بوسیدنت قدقامت می کنند، نرگس ها دیگر روی زرد ندارند، شقایق ها دیگر داغ به سینه ندارند و کبوترها، مقیم خانه تو می شوند.

آن روز که تو ییایی، روز است و دیگر شب نیست. آن روز که تو بیایی، بهار است و زمستان نیست. آن روز که تو بیایی جمعه است...

 

«اللهم عجل لولیک الفرج»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()بدینوسیله از اهالی محترم روستای کیاگهان و دادقانسرا که در برگزاری جشن با شکوه نیمه شعبان در روز میلاد آقا امام زمان (عج) همه با هم هم فکر و وحدت رویه داشتند و جشن هم بخوبی هر چه تمامتر و با کمترین نقص برگزار شد تقدیر و تشکر و قدر دانی می نمائیم.

از حاج آقا پاکیزه ریاست محترم اداره اوقاف شهرستان لنگرود- برادر حامد اسماعیل پور و آقا کوهستانی عزیز از همکاران خوب اداره اوقاف شهرستان لنگرود که نهایت همکاری را با برگزاری این جشن با شکوه داشتند سپاسگزاری می نمائیم

از برادر ارجمند جناب آقای حاج اقا امیری ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی و همکارن خوبشان حاج اقا حسنی - برادر عاشوری و برادر رمضانی  نهایت تشکر را داریم.

تشکر ویژه داریم از حاج اقای عزیز و خوب و امام جماعت مسجد روستا برادر حاج اقا معین فلاح کاظمی ازبابت برنامه ریزی و فعالیت چند روز اخیرشان برای برگزاری جشن نیمه شعبان هایت تشکر را داریم

از فرماندهی محترم تیپ مخصوص سپاه میرزا کوچک خان مریدان از بابت همکاری برای میز و سن جایگاه و همکاری مالی همکارانشان نیز تشکر می کنیم

 از مجری توانمند روستای خودمان برادر ارجمند جناب آقای آقا سعید ملایی مه با برنامه های خوب -گیرا و جذاب خودشان با برگزاری مسابقات بین برنامه- طنز پردازی و ....... و با پخش موزیک های شاد با همکاری برادر مجتبی فلاح کاظمی نیز نهایت تشکر را داریم

و بلاخره همه عزیزانی در بر پایی تزئینات و درست کردن جایگاه و تا پایان برنامه جشن با ما همکاری نمودند و در پایان نیزدر جمع اوری وسایل و میز و صندلی ها همکاری کردند نهایت تشکر را داریم

از همه بزرگارانی که برای برگزاری این جشن کمک مالی نمودند و تعدادشان بر اساس اخرین لیستی که تا امروز 23 اردیبهشت بدستم رسیده و ثبت شده و 70 نفرمی باشند  نیز تقدیر و تشکر می نمائیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()سخنرانی بین صلاتین  کربلایی نعمت پیکران در جمع نمازگزاران و تقدیر و تشکر ازهمکاری همه ی اهالی محترم روستا در مساعدت و کمک جهت برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان
قرائت یک صفحه ای قران همراه با معنی توسط کربلایی نعمت پیکران و معنی کردن همان صفحهبا تشکر و سپاس فراوان و ارزوی توفیق روز افزون برای برادر منصور شریفی در تصویر بردار ی از این مراسمات معنوی و ارسال بموقع آن برای درج در فضای مجازی و اینترنتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


امشب ز کَرَم حق گُهرى داد به نرجس /  وز برج ولایت قمرى داد به نرجس
خوش باش که حق بال و پرى داد به نرجس /  برخیز که زیبا پسرى داد به نرجس
میلاد صاحب الزمان بر شما مبارک

 

متن تبریک میلاد امام زمان, ولادت امام زمان

ولادت امام زمان

 

شاید ان روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد،خبر از دل پر درد گل یاس نداشت...
باید این گونه نوشت...
هرگلی هم باشد چه شقایقچه گل پیچک و یاس...
تا نیاید مهدی زندگی دشوار است...
الهم عجل لولیک الفرج....
الهم صلی علی محمد و ال محمد

 

متن تبریک میلاد امام زمان, ولادت امام زمان

ولادت امام زمان

 امروز که آفتاب توحید دمید
در خانه‏ ى نرجس، گل امید دمید
مى ‏خواند حکیمه سوره‏ ى قدر،که دید
در وقت طلوع فجر خورشید دمید

 

متن تبریک میلاد امام زمان, ولادت امام زمان

ولادت امام زمان

 

صَـلَ اللهُ عـَلـیکَ یـا صـاحـبَ الـزَّمـان (عج)
آخـریـن بـاقـیـمـانـده از نـسـل حـسـیـن (ع)..
هـسـتـی کـنـارِ مـا و چـشـمِ دیـدارت نـیـسـت ..
سـالـروزِ مـیـلادتـان مـبـارک*

 

متن تبریک میلاد امام زمان, ولادت امام زمان

ولادت امام زمان

 

سلام ای انتظــار انتظـــارم / سلام ای رهبر و ای یادگارم
سلامم بر تو ای فرزند زهرا / سلامم بر تو ای نـــاجی دنیا . . .
ولادت حضرت حق مهدی صاحب الزمان بر شما مبارکنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()برگزاری طنز مربوط به اهدای گل به همسران فرضی

برگزاری مسابقه درست کردن سالاد بین خواهران توسط برادر سعید ملایی مجری توانمند این مراسم

برگزاری مسابقه سلاد خوری بین نوجوانان

مسابقه پوست کندن سیب زمینی بین  اقایان بزرگسال روستا که در خانه به همسرانشان کمک میکنندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


گذاشتن طبقه هم کف کیک برش کیک جشن تولد اقا امما زمان (عج) توسط دو تن از مادران شهید روستا(شهید نوری و شهید جوادی)
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تصاویر زیبای مراسم جشن روز میلاد امام زمان (عج) مسجد امام حسین ع کیاگهان و داداقانسرا (22 اردیبهشت 96 )اماده سازی محوطه مراسم در صبح روز جمعهشروع برگزاری جشن میلاد اقا امام زمان (عج) به مجری گری برادر سعید ملایی

پخش شربت بین مدعوین
پخش و تقسیم کیک جشن تولد آقا مون صاحب عصر و الزمان (عج) بین حاضران و مهمانان عزیز مراسمعرض خیر مقدم  وسخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا کاظمی امام جماعت مسجد روستا


کار گردان بسیار نجیب و بی مدعی پشت برنامه برادر  اقا مجتبی فلاح کاظمیمولودی خوانی زیبای برادر کیهان حسین جانی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی