وبلاگ مسجد امام حسین(ع) روستای كیاگهان و دادقانسرا از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود
مسجد امام حسین (ع) كیاگهان و دادقانسرا در هفته دولت سال 94 با حضور فرماندار و آقای مهندس لاهوتی نماینده محترم شورای اسلامی و حمع
درباره وبلاگ


با اینكه پروانه ساخت مسجد در سال 1388 اخذ شده بود ولی بدلیل عدم تمكن مالی اهالی روستا و عدم كمك متصدیان امر موفق به ساخت مسجد نشدیم. اما با كوشش و تلاش و برنامه ریزی و همت والای هیات امناء مسجد و همیاران پر تلاش، مسجد در كمتر از یكسال ساخته شد و مورد بهره برداری موقت قرار گرفت. در حال حاضر برای تكمیل آن (ایزوم گام نمودن و سنگ نمای بیرونی و تامین فرش سجاده ای طبقه دوم، سفید كاری) نیاز مبرم به كمك مالی شما عزیزان داریم.لازم بذكر است تاسیس این مسجد در سال 1273 بوده است. از سال 93 تاكنون(فروردین 95) 19 میلیون تومان در 5 مرحله ازطرف اداره اوقاف و خیریه و تبلیغات اسلامی شهرستان لنگرود و استان كمك مالی شده اشت.
برای تكمیل مسجد منتظر كمك مالی شما هستیم.
شماره حساب جاری نزد بانك سپه املش :142800112005
شماره 16 رقمی عابر بانك سپه :5892101095178055
هر دو شماره حساب بنام مسجد امام حسین(ع) کیاگهان و دادقانسرا می باشد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبلاگ مهندس نعمت پیكران مانا
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظر شما درباره ی برگزاری جشن میلاد امام زمان عج چیست؟

Image result for ‫روز تشکیل جهاد دانشگاهی‬‎

هدف از فرمان تشكیل نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی از سوی حضرت امام(ره) زدودن فرهنگ منحط غربی از مراكز علمی و فرهنگی كشور و همچنین این نهاد به عنوان پلی میان دانشگاه، بخش صنعت و خدمات كشور معرفی شد.

امروز 16 مردادماه برابر با سالروز تشكیل جهاد دانشگاهی است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز فضای جامعه از فرهنگ طاغوتی پاك نشده و مظاهر آن در همه جا به چشم می‏‌خورد، همچنین عوامل فعال طاغوتی در دانشگاه‏‌ها مانع اشاعه فرهنگ اسلامی بودند در نتیجه دانشجویان در برابر این مسأله به مقابله برخاستند در نتیجه دانشگاه‏‌ها تعطیل شد.

حضرت امام خمینی(ره) نیز با تأیید این حركت فرمان تشكیل نهاد انقلابی جهاد‌ دانشگاهی را صادر كردند تا پس از تشكیل ستاد انقلاب فرهنگی، فرهنگ منحط غربی از مراكز علمی و فرهنگی كشور زدوده شود، این مركز فرهنگی در سال 1363 به عنوان ستاد اجرایی انقلاب فرهنگی تغییر نام داد تا این كه در سال 1364 پس از استقلال دانشگاه‏‌ها و جدا شدن وزارت فرهنگ و آموزش عالی، مجدداً به عنوان جهاد دانشگاهی مطرح شد.

امام راحل در بخشی از بیانات خود درباره ضرورت تشكیل جهاد دانشگاهی تصریح كردند: باورتان باشد که خود ما هم می‌توانیم صنعتی داشته باشیم و می‌توانیم ابتکاری داشته باشیم، همین باور توانایی، شما را توانا می‌کند.


Image result for ‫روز تشکیل جهاد دانشگاهی‬‎

جهاد دانشگاهی در پی چه اهدافی شكل گرفت؟

هدف از تشكیل جهاد دانشگاهی‌، گسترش‌ تحقیقات‌ و شكوفایی‌ استعدادهای‌ موجود در حوزه‌ تحقیق‌ به‌ خوداتكایی‌، توسعه‌ امور فرهنگی‌ از طریق‌ همكاری‌ حوزه‌ و دانشگاه‌ و سایر نهادهای‌ فرهنگی‌، گسترش‌ طرح‌های‌ كاربردی‌ و نیمه‌ صنعتی‌ از طریق‌ پیوند با مراكز علمی‌ـتحقیقاتی‌ به‌ منظور به‌ كارگیری‌ نتایج‌ پژوهش‌ اعلام‌ شده‌ است‌.

اساسنامه جهاد دانشگاهی در( ۱۱ آذر ۱۳۶۵ ) بازنگری و تصویب شد که در این اساسنامه بر فعالیت‌های فرهنگی و تحقیقاتی به منظور اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکید شده است و بر اساس این اساسنامه جهاد دانشگاهی نهادی است، عمومی و غیر دولتی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارای شخصیت مستقل، از لحاظ استخدامی و مالی تابع مقرراتی است كه در چهارچوب اختیارات قانونی به تصویب هیئت امنای جهاد دانشگاهی می‏‌رسد و از سال 1369جهاد دانشگاهی به عنوان پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی و خدماتی كشور معرفی و محل استقرار آن، بیرون از دانشگاه تعیین شد.

مهمترین وظایف

تشكیل جهاد دانشگاهی برای تبیین اهداف خاصی محقق شد كه در این زمینه وظایفی نیز برای مجموعه تعریف شد كه از آن جمله می توان به مواردی چون: تبلیغ‌ و ترویج‌ فرهنگ‌ و هنر اسلامی‌؛ برنامه‌ریزی‌ فرهنگی‌ و تربیتی‌ و ایجاد آمادگی‌ فكری‌ و مكتبی‌ جوانان‌ به‌ویژه‌ دانش‌آموزان‌ دبیرستانی‌ و دانشجویان‌، مقابله‌ با غرب‌گرایی‌ و انحرافات‌ فرهنگی‌، ایجاد تشكیلات‌ مناسب‌ به‌ منظور تألیف‌، ترجمه‌، نشر كتاب‌ و تحقیقات‌ توسعه‌ای‌ و كاربردی‌، پیگیری‌ طرح‌های‌ تحقیقاتی‌؛ حمایت‌، جذب‌ و تشویق‌ دانشجویان‌ و پژوهشگران‌ جوان‌ و مستعد و برنامه‌ریزی‌ و ایجاد شرایط‌ و امكانات‌ لازم‌ برای‌ فعالیتهای‌ علمی و پژوهشی‌ آنان‌ برمبنای‌ شناخت‌ مشكلات‌ واقعی‌ و نیازهای‌ تخصصی‌ جامعه‌، اجرای‌ دوره‌های‌ رسمی‌ آموزش‌های‌ علمی‌‌كاربردی‌ و ایجاد تشكیلات‌ آموزشی‌ و تحقیقاتی‌ و مشاركت‌ در ایجاد زمینه‌های‌ مناسب‌ برای‌ اشتغال‌ فارغ‌التحصیلان‌ دانشگاهی‌ اشاره كرد.

Image result for ‫روز تشکیل جهاد دانشگاهی‬‎
توانایی‌ها و مؤسسات جهاد دانشگاهی

جهاد  دانشگاهی از لحاظ‌ ساختار تشكیلاتی‌، از سه‌ ركن‌ هیأت امناء، شورای علمی و رئیس جهاد دانشگاهی تشکیل شده است. این مجموعه تعدادی‌ پژوهشكده‌ و مؤسسات‌ وابسته‌ نیز دارد. همچنین‌ جهاد دانشگاهی‌ مبادرت‌ به‌ تأسیس‌ خبرگزاری‌ دانشجویان‌ ایران‌ (در 13 آبان‌ 1378 ) کرد تا بتواند اطلاع‌رسانی‌ صحیحی‌ در حوزه‌های‌ علمی‌، فرهنگی‌، سیاسی‌، اجتماعی‌، هنری‌ و صنفی‌ به‌ دانشگاه‌های‌ سراسر كشور داشته باشد.

توانایی‌های جهاد با توجه به این که دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی و تخصصی کشور، دارای توان علمی بالایی هستند در گروه‌های زیر خلاصه می‌شود، گروه فنی و مهندسی، گروه کشاورزی و منابع طبیعی، گروه علوم پایه، گروه هنر، گروه پزشکی و گروه علوم انسانی. جهاد دانشگاهی در حال حاضر به عنوان علمدار انقلاب فرهنگی و پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و به عنوان یک نهاد پابرجا، تا جهادی شدن کلیه ارکان، بافت و تشکیلات آموزش و تحقیق و فرهنگ دانشگاه، یعنی تحقّق دانشگاه اسلامی باقی مانده است و تضمینی در جهت تداوم و تکامل حرکت و رشد دانشگاه‌ها در خط اصیل انقلاب، در خدمتگزاری به مردم است.

این حقیقتی است الهام یافته از فرمایشات مقام معظم رهبری که در دیدار با اعضای شورای مرکزی جهاد فرمودند: جهاد دانشگاهی می‌تواند دستگاهی باشد که با فعالیت‌های فرهنگی و تحقیقاتی، قشر جوان و دانشجوی کشور را در داخل دانشگاه‌ها هدایت کند و آنان را به پختگی و کمال لازم برساند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی